Kapat
Android 0

Samsung’a Çok Sert Hırsızlık Suçlaması

Samsung’a bir taklitçilik – kopyacılık suçlaması da Motorola’dan geldi. Şirketin suçlamasına konu olan özellik ise geçtiğimiz hafta tanıtılan Galaxy Note 7’de de yer alan Samsung’un bir süredir benimsediği “Always On” oldu. Motorola’nın iddiası bu özelliğin Samsung tarafından Motorola telefonlardan alındığı yönünde

Bildiğimiz gibi, “her zaman açık” olarak Türkçe’ye çevirebileceğimiz bu özellik ekranda saat, tarih, takvim, şarj ve arka plan görsellerinin siyah ekran üzerinde sürekli görünmesini sağlıyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar bu tür bilgiler ve bildirimler için tuş kilidini telefonu aktif duruma getirmek zorunda kalmıyor.

ddasdasfasf

 

 

 

Bu özellik hakkında çok sert bir çıkış yapan Motorola, Birleşik Devletler Twitter hesabından paylaştığı gönderi ile Samsung’un rakip telefonların en güzel özelliklerini çalarak Galaxy modellerinde kullandığı imasında bulunuldu. Motorola’nın iddiası aslında çok da haksız değil çünkü “Always On” özelliği ilk kez 2013 yılında “Active Display” adı altında Motorola tarafından kullanılmıştı. Buna rağmen, benzer bir özellik 2011 yılında Nokia’nın MeeGotabanlı N9 modelinde görülmüştü.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir