Kapat
Mac mi? PC mi?
Genel 0

Mac mi? PC mi?

Günümüzde teknoloji açısından tartışmalar çok fazladır. Bu tartışmalardan en büyüğü ise işletim sistemleri üzerinden yürütülmektedir. Peki, Mac mi? PC mi? Kendinize bu soruyu soruyorsanız öncelikle bu bilgisayarı hangi amaçla kullanacağınızı belirlemelisiniz. Eğer oyun oynamak amacıyla bir bilgisayar alacaksanız PC tercih etmelisiniz. Oyun için Mac bilgisayarlar çok fazla tercih edilmemektedir.Ancak sadece günlük kullanım için müzik, dizi, film vs. ses,video montaj programları bunun yanındada zırt pırt bozulmasın, virüs girmesin, bilgilerim çalınmasın yani gÜvenlik’li olsun ”ben bilgisayara bir kere para veririm almışken iyisi, kalitelisini alırım” diyor ve bütçenizde uygun ise mac bilgisayar sizin için biçilmiş kaftandır. Bir mac bilgisayar uygulama yükleme ve silme konusunda olsun, gerek sürücü konusunda olsun bir numaradır. Örneğin: Bir mac bilgisayar tüm çevre birimlerini otomatik tanır bir yazıcı yada bir kamera taktığınızda otomatik olarak sürücüsünü bulur.Üreticinin sitesinden driver araması yapmazsınız.yani kısaca mac bilgisayar’lar günlük kullanım için çok uygundur.

Şimdi gelelim madalyonun diğer tarafına PC!

Oyun oynamayı düşünüyorsanız bir PC’ye ihtiyacınız var demektir.PC’yi almakla’da yetmiyor oynamak istediğiniz oyun için elinizde bununan donanım’ınız yeterli değil ise malesef oynayamazsınız, fakat üzülmeyin PC’lerde parça değiştirmek, yani eski parçayı yeni ve daha güçlüsüyle değiştirmek mümkündür. Örneğin: Ekran kartınız yetersiz kaldıysa yeni bir ekran kartını sisteme dahil edip sorununuzu çözebilirsiniz.

Konuyu özetleyecek olursak! Eğer bilgisayarlardan pek anlamıyorsanız sadece internette sörf, dizi, film, müzik ile işiniz var ise bütçenize göre çok uygun mac’ler sizi bekliyor. Fakat siz ben bilgisayardan az çok anlarım oyun oynamak istiyorum bilgisayarı biraz karıştırmak istiyorum diyor iseniz PC almanızda fayda var.

Bu arada bu yazıyının sonuna şunuda eklemeden geçemeyeceğim (:

Bazı insanlar çayı şekerli, kahve’yide sütlü sever, eğer siz ben PC alırım mac işletim sistemi kurarım, mac alırım windows zaten kurarım benim sülalem raad’ diyor iseniz (: ”HACKİNTOSH” konusunu araştırmanızı öneririm.

Seçim sizin…..Sağlıcakla kalın.

 

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir