Kapat
iOS 0

Apple’ ın Son bahar harikası İOS 10

İos 7′ yle tamamen farklı bir boyuta, görünüme geçen apple daha sonraki tüm sürümlerde görsel olarak değişimi değilde genel olarak değişimi sağladı. Çoğu kullanıcılar için İos 6 bir vazgeçilmez olsada İos 7′ den sonra tamamen bitti. Apple’ ın eski sürümlerine dönmek için JailBreak vb uygulamalar kullanılması gerektiğinden İos 6 tarih oldu. Tabiki İos 7 ve sonrasında gelen sürümlerin harika özellikleride mevcut. 7, 8 ve 9 da adeta çok gelişen İos yazılımı bu son baharda da zirveye çıkıyor.

Apple harika yeni özelliklerle karşımızda,

asdd

Görünen o ki Apple şu aralar çok meşhur olan sohbet uygulamalarına rakip olarak iMessage’ ı çıkarmış. Daha önceki sürümlerdede bulunan fakat fazla gelişmemesinden dolayı tercih edilmeyen iMessege bu sefer karşımıza çok farklı şekilde gelecek.

 

Apple bu güncellemede iMessege üzerine daha çok yoğunlaşmış. Profil resimleri, paylaşılan linklerin resimleri, görsel komutlar, farklı çıkarmalar, kelimeleri emojilere dönüştürme gibi bir çok yeni özellik mesajlaşmada tercih etmeleri için kullanıcılara sunulmuş. Elle çizim desteği gelmiş.

 

sdasd

En hoşuma giden özellik ise kullanıcılar dilerse iMessege üzerinden başka biriyle paylaştığı resimleri gizleyebiliyor olması. Resim tamamen bulanıklaşıyor ve görülmesi için üzerinde parmak kaydırmak gerekiyor. Bu özellik gerçekten başarılı ve düşünceli olmuş bence. Etrafımızda birileri varken atılan özel resimlerin gizli kalması için ince düşünülmüş bir fikir başarılı olmuş.

 

Daha akıllı olması beklenen Siri beklendiği gibi geliştirilmiş. Çoğu uygulamaya erişemeyen, açamayan veya mesajlaşma uygulamalarında mesaj gönderemeyen Siri aldığımız haberlere göre genel anlamda çoğu uygulamaya erişip onlarıda yönetebilecek.

gsdfg

 

Resimde de görüldüğü gibi Apple videoları da değişime uğratmış. Üzerinde çizimler yapabildiğimiz videolar ne kadar hoş görünsede çok fazla tgfgtercih edilmeyecek özelliklerden bana göre yani yeterince ilgi çekeceğini sanmıyorum.

 

Diğer bir resimde de anlaşıldığı gibi sadelikte yeterince iyi olan Apple bildirimleri ekran kilidine taşımış. Çoğu kişinin gözünün alışmadığını ve göze kötü geldiğini düşünsekte benim düşüncem zamanla buna alışıp hoş ve güzel görüceğimiz konusunda.

 

İos 10 ile birlikte yeni İphone’ unda tanıtılacak olması Apple severleri bir hayli meraklandırmış, heyecanlanmış durumda. Bir çok görünüm ve model internete sızmış olsada herkes İphone 7′ yi merak ediyor. Bakalım Eylül ayında Apple karşımıza nasıl bir dev ile çıkacak.

 

Diğer Apple, İphone ve Teknoloji haberleri için takipte kalın.

 

Aslantek.com 

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir