Kapat
Sinema 0

Etkileyici Yerli Film Tehdit: Siber Çöküş!

Türkiye’ de ayrılmış büyük iki film çeşidi vardır türklere göre. Biri türk filmi diğeri ise yabancı film. Hala iyi film çıkarma konusunda başarıyı yakalayamamış komediden ileriye gidemeyen türk filmleri, yönetmenler ve yapımcılar bir çıkış arıyor. Korku filmlerindede biraz olsun etkili olduğunu düşünürsek Türkiye’ mizin belirli filmler dışında Sinema sektöründe pekte başarısı bulunmuyor.

Fetih 1453 ve bazı Cem Yılmaz filmleri dışında Yabancı Ülkelerde adımızı duyurduğumuzu söyleyemeyiz. Bir Amerika’ n Bilim Kurgu’ su standartlarında film veya dizi yapmak neredeyse bizim yapımcılarımıza göre şuanlık imkansız gibi. Türk dizilerinde Aşk, Dram, Romantik- Komedi türlerinden dışına çıkamayan, Türk Filmlerinde de aynı türlerde sınırlı kalmış durumda. Umutlarımız bu durumun değişmesi dünya standartlarında filmler çıkarmamız yönünde. Şimdilik dünya standartları demek fazla olabilir ama Türkiye standartlarını değiştirecek bir film geliyor.

Yine Amerika’ da sözünden çok bahsettiren Hacker, Yazılım, Bilgisayar filmlerine birde yenisini yerli yapımla ekliyoruz. İddaalı bir şekilde 2016 ya damga vurması beklenen film Tehdit: Siber Çöküş.! Umarız ki bu yapım Türkiye standartlarını farklı boyutlara taşır.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir