Kapat
Porsche ve AOC ortaklığından ilgi çeken monitör tasarımı
Donanım 0

Porsche ve AOC ortaklığından ilgi çeken monitör tasarımı

ZAMAN ZAMAN elektronik cihazların tasarımında imzasını gördüğümüz Studio F.A. Porsche, AOC ile yeni bir ortaklığa gitti. Ortaya çıkan yeni monitör serisi tasarımıyla alaka uyandıracak gibi duruyor.

 

Adaptörlü tasarım

 

Yeni seride iki adet monitör yer alıyor. Öne çıkan en büyük özellik ise tek kablolu oluşu. Normalde geleneksel monitörlerde bulunan bakış kablosu ve kuvvet kablosu bu seride tek bir kabloda birleşik. Bu Nedenle kablo karmaşasının önüne geçilmiş.

 

Monitörün kaidesinin içerisinde seyahat eden bu tek kablo son noktada bir adaptör ile yine ikiye ayrılıyor. HDMI ve kuvvet kabloları bu noktada adaptöre takılıyor. aynı zamanda görünen kısımda tek bir kablo oluyor ve uyarlayıcı kısmı aşağıda doğru çekilebiliyor.

 

Keza Bkz.MSI’dan oyuncular için OPTIX monitör serisi

Monitör fazla ince ve en ince noktasında 5.2mm civarında ölçülüyor. Elektronik bileşenler daha aşağı kısımdaki kalın bölüme yerleştirilmiş. Hem herhangi bir ses çıkışı da yok. Kullanıcılar harici bir tane olmak zorundalar.

 

Oyun odaklı olmasına rağmen böylece çok yönden daha fazla geleneksel kullanıcıları hedefliyor. Örneğin yenileme hızı 60Hz ve hızlı hareket eden görsellerde bulanıklık oluşabiliyor. Serinin 24 inçlik modeli 200$, 27 inçlik modeli ise 250$ olarak ay sonunda piyasaya sürülecek. 

 

 

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir