Kapat
AMD beğeni toplayan Wraith Max soğutucusunu piyasaya sürüyor
Donanım 0

AMD beğeni toplayan Wraith Max soğutucusunu piyasaya sürüyor

 

 
AMD’nin büyük beğeni toplayan ve şimdiye kadar yalnızca Ryzen 1700X ve 1800X modelleriyle birlikte sunulan Wraith Max soğutucusu, gelen yoğun istek ve oluşan istek üzerine son kullanıcı satışına sunuluyor. AMD’nin geliştirme katkılarıyla üretimi Cooler Master göre gerçekleştirilen soğutucu ayrıca tasarımı ayrıca de performansıyla fazla iddialı.
 
 
 
AMD’nin kendi özel vidalama mekanizmasının etkisiyle kurulumu son derece basit olan soğutucu, dairesel dizilimdeki RGB ışıklandırma sistemiyle saydam panelli kasalar için oldukça havalı bir görünüş sağlıyor. AMD’nin sadece yeni cins Ryzen işlemcileri yok, AM4 soket yapısındaki tüm işlemcilere ilave olarak AM3+ ve FM2 desteğiyle geriye doğru dönük Fusion APU ve FX işlemcilerle de ahenkli olan soğutucu, popüler RGB teknolojileriyle entegre olabiliyor. Yani Asus Aura, Gigabyte Fusion, MSI Mystic, ASRock RGB Tool ve Biostar Vivid gibi bambaşka yakma sisteminleriyle düzenli bir şekilde çalışarak görsel atmosferi tamamlıyor.
 
 
 

Kendi kontrol yazılımıyla gelen soğutucu, büyük bir bakır tabana sahip. Termal pastası uygulanmış olarak gelen Wraith Max, bakır ısı borularına ek olarak çok sayıda alüminyum yaprakla desteklenmiş. 92mm çapındaki fanın 38dBA gürültü seviyesiyle nispeten gürültüsüz çalıştığı soğutucu, tasarımı itibariyle işlemci dışığında VRM’leri de serinletebiliyor. Piyasadaki en iyi stok soğutucu olan AMD Wraith Max, 59$’lık fiyatla çıkıyor. Bu fiyat itibariyle her kullanıcı için cazip bir seçenek olmayabilir oysa belirlenmiş bir kitlenin ilgisini çekeceği de anlaşılır.

 

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir