Kapat
Mobil 0

ZTE’nin Katlanabilir Ekranlı Telefonu Axon M Tanıtıldı

Akıllı telefon üreticilerinin bir süredir üzerinde çalıştığı katlanabilir ekranlı akıllı telefonlar ortaya çıkmaya başladı. Ağ teknolojileri denilince akla gelen markalardan birisi olan ve sonradan akıllı telefon pazarına da giren ZTE katlanabilir ekranlı akıllı telefonu ZTE Axon M modelini tanıttı.

2016 yılından itibaren akıllı telefon üreticileri sonsuz ekranlı akıllı telefon üretmeye başlarken bir yandan da katlanabilir ekranlı akıllı telefonlar üzerinde çalışmaya başlamıştı. Samsung’un bir süredir konuşulan ve katlanabilir ekranlı olacağı söylenen “Galaxy X” modelinin ne zaman çıkacağı bilinmese de Çinli marka ZTE ilk katlanabilir ekranlı akıllı telefonunu tanıttı.

İki Adet Full HD Ekranla Birlikte Geliyor!

Ön ve arka yüzeyinde bulunan ekranlarla dikkat çeken ZTE Axon M gerek tasarımıyla gerekse donanımıyla dikkat çekiyor. Ön ve arka kısmında iki adet Full HD çözünürlüğüne ekranla gelen ZTE’nin katlanabilir ekranlı akıllı telefonu 5.2 inç büyüklüğünde bir ekranı bulunuyor. Katlanabilir yapısındaki ekranı ise 6.75 inç büyüklüğünde bir tablet deneyimi için ideal bir kullanım sunuyor. Ancak ZTE’nin yeni modelinin çerçeveleri oldukça kalın olduğu için tablet deneyimi sunmuyor.

4 farklı kullanım seçeceği sunan ZTE Axon M modelinin iki ekranını farklı şekillerde kullanmak mümkün. Gücünü Qualcomm’un Snapdragon 821 işlemciden alan Axon M ayrıca 4 GB RAM ve 32 GB dahili depolama alanıyla birlikte geliyor. 20 megapiksel çözünürlüğünde bir kamera ile birlikte gelen Axon M ayrıca 3180 mAh kapasiteli bir bataryaya sahip.

Kalın çerçevelere sahip olsa da 2018 yılının farklı tasarıma sahip akıllı telefonlarında birisi olan Axon M’in fiyatının ilerleyen günlerde belli olması bekleniyor.

Burak {Burak}

Kendini bildiğinden beri teknolojiye ilgi duyan Burak edindiği ve edinmekte olduğu gelişmeleri tarafsız bir şekilde aktarıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir