Kapat
YouTube'dan önemli yenilik: Hareketli önizleme resimleri devrede
İnternet 0

YouTube’dan önemli yenilik: Hareketli önizleme resimleri devrede

YouTube üzerinden izleyeceğiniz bir videonun önizleme resmi (thumbnail) ara sıra içerikle alakasız veya sahte olabiliyor. Şirket, GIF güya hareketli önizleme resimleri ekleyerek kullanıcıları tıklamaya teşvik etmeye yönelik bu tür aldatmacaları durdurmak istiyor. İzlemek istediğiniz videonun 3 saniyesini bakmak için imlecinizi minik resmin üstüne getirmeniz tatmin edici.
 

Keza Bkz.Akıllı telefon kullanırken hayatınızdan olmayın

YouTube hareketli görüntüyü oluştururken, videonun ilk yarısından itibaren görüntünün neyle ilgili olduğu konusunda en iyi fikri veren bölümleri seçtiğini söylüyor. Video önizlemeleri, 30 saniyeden daha uzun videolar için geçerli. Ama 30 saniyeden uzun tüm videolara eklenmediğini belirtelim. Videonun konu ve içerik gibi bazı kriterlere de uygun olması gerekiyor.
 
YouTube, yeni önizlemeleri bakmak için Chrome 32 ve üzeri veya Opera 19 ve sonrasına ihtiyacınız olduğunu söylüyor. Önizleme görüntüleri hemen şimdi mobil cihazlarda mevcut yok ama bir sonraki adımda bu da hayata geçirilecek. Nitelik geçtiğimiz Ocak ayından bu yanlamasına test ediliyordu. Bu yüzden daha önce görmüş olabilirsiniz oysa acilen tüm kullanıcılara sunulmuş durumda.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir