Kapat
Haberler 0

YouTube’da sadece ses nasıl oynatılır?

Popüler video paylaşım ağı YouTube’u müzik dinlemek için kullanıyorsanız, yalnız değilsiniz. Her gün milyonlarca insan ders çalışırken veya iş yaparken bir sekmede YouTube’u açık bırakarak keyifle müzik dinlemeyi sürdürüyor.

Ancak izlemediğiniz videonun boş yere yüklenip arkaplanda dahi olsa oynatılması, internet kotanızın gereksiz yere dolmasına yol açabilir. YouTube ne yazık ki sadece ses dosyalarını oynatma özelliğine de sahip olmadığı için, Chrome’da kullanabileceğiniz üçüncü parti bir eklentiyle bunu sağlayabilmek mümkün! Nasıl mı?

Audio Only YouTube eklentisini indirin

Oldukça kullanışlı ve basit bir Chrome eklentisi olarak karşımıza çıkan Audio Only YouTube, Chrome Web Mağazası üzerinden ücretsiz olarak indirilebiliyor. Adından da anlaşılacağı üzere eklentinin tek bir işlevi var: YouTube’daki videoların gösterimini durdurup sadece sesini oynatmak. Bu sayede gereksiz yere internet kotasından harcama yapmamış oluyorsunuz. Üstelik dizüstü bilgisayar veya tablet kullanıyorsanız daha az batarya harcamanız da bu sayede mümkün hale geliyor.

Yalnızca birkaç tıklamayla kurabileceğiniz bu eklenti, açık kaynak olmasıyla da dikkat çekiyor. Tüm kaynak kodları Github‘da yayınlandığı için eklentiye dair herhangi bir endişe taşımanıza gerek yok.

Bahsi geçen eklenti, tıpkı Google Chrome gibi Chromium altyapısını kullanan Vivaldi ve Opera tarayıcılarında da çalıştırılabiliyor. Firefox içinse ne yazık ki ayrı bir eklenti geliştirilmiş değil. Bunun için Firefox’ta Chrome eklentilerini çalıştıran ekstra bir yazılımı indirmek zorunda kalabilirsiniz.

Birol Çolhan {Birol Çolhan}

Teknoloji, gündem, oyun, mobil ve inceleme alanlarında yabancı ve farklı kaynaklardan aldığı yazıları sitemiz için paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir