Kapat
Teknoloji 0

Yeni Macbook Pro Tanıtıldı! Apple Duyurdu!

Yeni Macbook Pro Tanıtıldı! Apple Duyurdu! Bugün yapılan toplantıda tanıtıldı!

Bugün duyurulacağı hepimizin bildiği, daha önce bilgileri aktardığımız TouchBar‘ lı yeni Apple Macbook Pro duyuruldu. Apple düzenlediği özel basın toplantısında yeni ürününü tanıttı. Yeni nesil Macbook Pro diğer modellere göre daha güçlü performans sunuyor. Alacağınız kombinasyona göre Intel‘in 6.nesil Intel Core i5 veya Intel Core i7 işlemcilerini kullanan Mac sadece teknik olarak değil, kullanıcı deneyimi olarak da büyük yenilikler ile geliyor.

2016 serisi Macbook Pro modeli, ilk etapta gümüş ve uzay grisi olmak üzere iki farklı renk seçeneğiyle tüketicilerin karşısına çıkıyor. Macbook Air ve Macbook Pro‘lardan alıştığımız arka kısımdaki ışıklı Apple logosu ise kaldırılarak yine standart Macbook cihazlardaki gibi düz bir tasarıma sahip. Ayrıca yeni Macbook klavye üzerinde daha önce bilgilerini paylaştığımız TouchBar ile gelmiş. Bundan ziyade eski Macbook Pro modeline göre %17 daha ince.

macbook-pro

Intel’in yeni Intel Core i5 ya da Intel Core i7 işlemcilerinden gücünü alan 2016 model Macbook Pro özellikle ekran kartı tarafında önemli bir yenilik içeriyor. Eskiye göre çok daha güçlü harici ekran kartı olan Macbook Pro’da Polaris mimarisine sahip 14 nanometre teknolojisiyle üretilen AMD Radeon Pro ekran kartını kullanılıyor. Böylelikle hem oyun hem de grafik tasarım ve modelleme konularında Yeni Apple Macbook Pro, önceki Macbook Pro‘lara göre çok daha iyi bir tercih olacak. Önemli şirket ve grafik işlerinde tercih edilen Mac’ ler bu yeni ekran kartı yeniliğiyle oyunlarda da iyi performans vermeye başlayacak.

yeni-macbook-pro

Aynı zamanda Apple TouchBar‘ ın sağ köşesine Parmak İzi Okuyucu eklemiş. Daha önce bazı PC modellerinde görülse de sık kullanılmayan bir özellik olmuştu. Şimdi ise yeni Mac Pro‘ lar da yer verilmiş.

USB girişleri değişti. Tahmin edildiği üzere Apple USB girişlerini kaldırdı. Normal USB girişi yerine USB-C Type modeline geçiş yapan Apple yeni MacBook’unda 4 adet USB-C type‘ a yer vermiş. Bununla birlikte SD kart girişi ve HDMI girişi de kaldırılmış. Kısaca Apple tasarımda büyük temizlikler yapmış diyebiliriz.

Yeni Apple MacBook Pro Tanıtım Videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz;

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir