Kapat
Sağlık 0

Yaz için Forma Girmek, Yaza nasıl zayıf girerim?

Yaza formda başlamak? Yaza zayıflayarak girmek, Yaza formda girmek, Fazla kilolardan kurtulmak, Zayıflama taktikleri, Yaz için zayıflama taktikleri, Nasıl zayıflayabilirim? Zayıflamak için ne yapmalıyım? Zayıflamak için yapılacaklar? Yaza güzel girmek için neler yapmalıyım?

Yaz gelmeden pek çok kişinin hayali fazla kilolardan kurtulmak olmaktadır. Çünkü yaz aylarında plajlarda fit görünmek ve insanların dikkatini çekmek, kendini beğenmek ve diğer insanların da sizi beğenmesini sağlamak pek çok kişi için önemlidir. Siz de hayatınızda yepyeni bir başlangıç yapmak ve öncelikle kendi sağlığınızı düşünerek bir adım atmak istiyorsanız neler yapmanız gerektiğini ve forma girmek için neler yapabileceğiniz gibi bir takım fikirleri ve tavsiyeleri bu başlık altından kolay şekilde bulabileceksiniz.

Yaz ayları gelmeden önce spor salonları adeta dolup taşmaktadır. Bunun sebeplerine baktığımızda yine altından insanların fazla kilolarından kurtulma ve yaza son derece formda girmek istemeleri çıkmaktadır. Sizler de yaz için hızlı şekilde forma girmek ve kendinizi biraz olsun şımartmak istiyorsanız neler yapabileceğinize bu başlıktan bakabilirsiniz.

Spor salonlarında kilo veremiyorsanız öncelikle bir diyetisyene giderek kendinize sıkı bir plan yapmanızı tavsiye ediyoruz. Diyetisyenin size vereceği listeye sadık kalarak kısa sürede kolay şekilde kilo verebileceksiniz. Bunların dışında kendiniz de beslenmenize dikkat ederek günlük düzenli olarak yapacağınız egzersizler ile ister belli bir bölgeye ait olarak çalışabilir ya da direk kondisyon çalışmaları yapabilirsiniz.

 

Spor yaşamımız için vazgeçilmez ve insan sağlığı için önemli bir aktivitedir. Sağlıklı ve fit insanların bile yapması gereken bir eylem olan sporu kilolu olan kişilerin çok daha fazlasıyla yapması gerekmektedir. Sizler de hayalinizdeki fit görünüme kolay ve hızlı şekilde erişmek için evde beslenmenizi şu şekilde yapabilirsiniz.

Öncelikle ara ara bir şeyler tüketin, öğün sayınızı 3 den ikiye indirin. Ara öğünleri yani arada bir şeyler atıştırmak sindirim sisteminizi çalışmasını sağlayacak bu da kilo vermeniz üzerinde etkili olacaktır. Bunların dışında insan vücudu en fazla yağı uyurken yakar, fazla uyuya biliyorsanız uyuyun, ancak uyumadan önce elbette midenizin aç olmasına dikkat etmelisiniz.

Aşırı derecede şekerli ve hamurlu ,yağlı beslenmelerden kaçının. Düzenli olarak günlük koşu yapın, koşamıyorsanız önce yürüyüş ile başlayın, ardından her geçen gün ritminizi arttırın ve her geçen gün mesafeyi arttırın. İlk gün 1 saat yürürken ikinci gün 1 saat 10 dakika yürüyün bu şekilde çıkın ve 1, 2 hafta sonra durmadan 1 km koşu, ardından ertesi gün durmadan 1 km 400 metre koşu şeklinde tempoyu arttırarak devam edin. Bu sizin kilo vermeniz ve kendinizi çok daha rahat hissetmeniz de büyük ölçüde etkili olacaktır. Umarız paylaştığımız bilgiler sizlere biraz olsun faydalı olmuş ve hayalinizde ki forma kavuşmanız da yardımcı olmuştur.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir