Kapat
Android 0

Xiaomi Redmi Note 5 Pro Özellikleri, Fiyatı, Çıkış Tarihi

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi, Redmi Note 5 ve Redmi Note 5 Pro modellerini bugün düzenlediği lansmanla ilk kez tanıttı. Xiaomi Redmi Note 5 Pro fiyatı ve teknik özelliklerine dair merak edilenler hemen aşağıda yer alıyor. Buna ek olarak Xiaomi Redmi Note 5 Pro çıkış tarihi ve Xiaomi Redmi Note 5 Pro resimleri de meraklılar için haberimizde mevcut. Elbette Xiaomi Redmi Note 5 Pro teknik özellikleriyle birlikte!

Xiaomi Redmi Note 5 Pro teknik özellikleri

Hindistan’da düzenlenen etkinlikte görücüye çıkan telefon 5.99 inçlik 18:9 orantılı dev bir ekrana ev sahipliği yapıyor. Bunun yanı sıra 4,000 mAh kapasiteli yine dev batarya da cihazdaki yerini almış. Yüksek çözünürlüklü ön kamerası Xiaomi telefonlarında bir ilk olarak “yüz tanıma” sistemine ev sahipliği yapıyor. Mart ayında verilecek OTA güncellemesiyle Redmi Note 5 Pro kullanıcıları altık yüz tanıma yöntemiyle kilit açabilecekler.

4 GB RAM / 64 GB ROM‘un yanı sıra 6 GB RAM ve 64 GB ROM olmak üzere iki farklı seçenekle müşterilerin karşısına çıkan Redmi Note 5 Pro‘nun dört farklı renginden (Siyah, Mavi, Altın ve Gül) biri tercih edilebilir.

Xiaomi Redmi Note 5 Pro fiyatı ve çıkış tarihi

22 Şubat’tan itibaren Hindistan’da satışına başlanacak olan Redmi Note 5 Pro modelinin fiyatı 187 dolar olarak belirlendi. Telefonun Türkiye’de resmî olarak satışı ne yazık ki gerçekleştirilmeyecek.

Ancak yurtdışından kaçak şekilde cihazı getirip kullanabilmek 22 Şubat’tan sonra mümkün olabilir.

Birol Çolhan {Birol Çolhan}

Teknoloji, gündem, oyun, mobil ve inceleme alanlarında yabancı ve farklı kaynaklardan aldığı yazıları sitemiz için paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir