Kapat
Mobil 0

Xiaomi Mi A2 (Mi 6X) Sızdırıldı

Bugün piyasaya çıkacak olan Mi Mix 2X’ten sonra bir diğer Xiaomi cihazı hakkında sızıntılar başladı. İşte karşınızda Xiaomi Mi A2 (Mi 6X)…

Xiaomi Mi A2 (Mi 6X) Çin’de sertifika onayından geçerken TENAA‘da görüldü. Tasarım bakımından cihaz, şirketin bu yıl başlarında duyurmuş olduğu Redmi Note 5 Pro’ya benziyor. Dikey konumlandırılan çift arka kamera kurulumu Mi 6X’in merceklerini sol üst köşeye yerleştirmiş. Bunla beraber cihazın arka kısmında dairesel bir parmak izi sensörü de yer alacak. Ön kısımda ise selfie kamerası yer alırken, standart olarak alt kısımda ise kulaklık girişi bulunuyor.

Görsellerden, Xiaomi Mi A2’in (Mi 6X) 5,99 inçlik bir ekrana sahip olacağı anlaşılıyor. Cihaz, 2910mAh batarya kapasitesine sahip ve 158.88 x 75.54 x 7.3mm bir boyuta sahip olacak. Listeye yer alan resimlere göre Xiaomi Mi A2‘nin Mi 6X kırmızı renkli bir modeli görülüyor.

İlginç bir şekilde resimler cihazın, Xiaomi Mi A1’e oranla bir farklılık yolunda ilerleyerek 18:9 en boy oranında bir ekran yer alıyor. Ayrıca Xiaomi Mi A2 (Mi 6X)’de çentik akımından uzak durduğu görülüyor. Ciddi anlamda bu tebrik edilir bir durum olarak yorumlanıyor.

TENAA‘da akıllı cihaz hakkında çok az bir bilgi yer alırken, cihazın Android 8.0 ile geleceği düşünülüyor.

Harun {Harun}

14 yıllık bilgisayar geçmişi olan ve Teknoloji meraklısı bir yazar...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir