Kapat
Android 0

Xiaomi Mi 6X ortaya çıktı: İşte özellikleri

Geçtiğimiz yıl Temmuz ayında tanıtılan Xiaomi Mi 5X modeli özellikle Çin’de çok yüksek satış adedine ulaşmayı başarmıştı. Mi 5X‘i takip eden Android One projesi Mi A1 de kısa süre sonra birçok ülkede eş zamanlı olarak satışa sunulmuştu. Bugün aldığımız bir habere göreyse Çinli dev akıllı telefon üreticisi Xiaomi, Mi 6X modeli üzerine çalışmalarına son vermek üzere.

İnternete sızan Mi 6X modeli için üretilen şeffaf kılıf görüntüsü, bize cihazın neye benzeyeceğine dair ipuçları veriyor. Öte yandan yine Mi 6X‘in arka kasasıyla ilgili görüntüler de paylaşıldı.

iPhone X’i andıran tasarım

Hemen yukarıdaki fotoğraftan da görüleceği üzere Xiaomi‘nin yeni Mi 6X modelinde dikey çift lens kullandığı ortaya çıktı. Bu da tasarım olarak Apple iPhone X modelini akıllara götürüyor. LED kamera flaşı da iki lensin tam ortasında konumlandırılmış. Aynı zamanda parmak izi okuyucusu da cihazın arka kapağında yer alıyor.

Şuan için yeni Mi 6X modelinin teknik özellikleri hakkında pek bir bilgimiz yok. Ancak cihazda bir adet USB-C çıkışı ve 3.5 mm‘lik kulaklık girişinin bulunacağı şeklindeki çıkarımı, internete sızan kılıfın fotoğrafına bakarak yapılabilir. Öte yandan ses açıp kısma ve güç düğmelerinin de telefonun sağ tarafına konumlandırıldığı görülüyor. Türkiye’ye resmî yollardan girmeyen Xiaomi‘nin Mi 6X telefonunu ne zaman tanıtacağı şimdiden merak konusu olmuş durumda.

Birol Çolhan {Birol Çolhan}

Teknoloji, gündem, oyun, mobil ve inceleme alanlarında yabancı ve farklı kaynaklardan aldığı yazıları sitemiz için paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir