Kapat
Teknoloji 0

Xbox One X Türkiye’de

Microsoft’un dünyanın en güçlü oyun konsolu olarak isimlendirdiği Xbox One X Türkiye’de oyun severlerin beğenisine sunuldu. Uzun zamandır beklenen konsol kullanıcılarında büyük heyecan yarattı. Türkiye’de 7 Kasım’dan itibaren satışa sunulacak olan Xbox One X, oyun severlere son teknoloji oyunları 4K çözünürlükle oynama şansı sunacak. Microsoft yeni oyun konsolunun üst düzey oyuncular tarafından en çok tercih edilen platform olmasını hedefliyor.

Xbox One X’ Özellikleri

Yeni konsol gelişmiş işletim sistemi ile oyunculara üst düzey grafik ve yüksek Fps deneyimi sunmayı planlıyor. Oyun yükleme süresi hızlandırılarak Dolby Atmos desteği konsola eklenmiş.  Xbox One X, 8 çekirdekli Jaguar işlemciye, 12 GB DDR RAM’a sahip olacak. Ayrıca konsolda 1 TB hard disk 4K UHD Blu Ray özellikleri de bulunacak.

Yeni Xbox One X için Microsoft şimdiye kadar üretilen en küçük boyutlardaki oyun konsolu olacağını söylüyor. Ayrıca mevcut tüm Xbox One aksesuarları yeni çıkacak konsolda da kullanılabilir olacak. Yeni çıkacak olan konsol, 4K destekli bir televizyona bağlandığında; 8+ milyon piksel, HDR, Dolby Atmos ses ve 4K Blu-Ray özellikleriyle kullanıcıların dikkatini çekmeyi planlıyor. . Xbox One X sadece oyun için 4K deneyimi sağlamakla kalmayıp, videolar için de 4K görüntüyü destekliyor.

İşlemci kısmını biraz daha incelediğimizde; konsolda AMD çıkışlı 8 çekirdeğe sahip özelleştirilmiş bir işlemci kullanılacak Bu işlemcinin saat hızı ise 2,3 GHz olacak. Bant genişliği, eski konsol sahiplerinin en büyük sıkıntılarından biri olan 32 GB/saniye sorununu da çözecek. Konsol için özel olarak geliştirilen likit soğutma ile cihazın performansının arttırılması sağlanmış.

Xbox One X ile beraber çıkacak oyunlardan bir tanesi olacak olan Forza Motorsport 7, 4K çözünürlükte ve 60fps destekli olarak kullanıcılarla buluşacak.

Şuan satışta olan tüm oyun konsollarından yüzde 40 daha yüksek performansa sahip olacak olan Xbox One X, 7 Kasım tarihinde tüm dünyada aynı anda satışa sunulacak. Xbox One X’in ABD satış fiyatı 499 dolar olarak belirlenirken Türkiye’de 2699 TL fiyatla satışa sunulacak.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir