Kapat
Oyun 0

Windows 10 Oyun Modu hakkında daha fazlası!

Windows 10 Oyun Modu hakkında daha fazlası! Creators Update ile eklenecek özellik hakkında da bir video yayınlandı!

 

Daha önce Windows 10 Oyun Modu’nun geleceğine dair bir haber paylaşmıştık. Şimdi ise yeni gelen bilgiler ile daha detaylı bir şekilde tekrardan bakacağız. Ayrıca yanında bir de video var.

Windows 10 Creators Update ile gelecek olan yeniliklerden biri de Oyun Modu eklenecek olması. Bu özellik oyunlara öncelik verecek ve oyun performansını daha iyi bir hale getirecek. Microsoft, bu yeni güncelleme ile ilgili de bir video yayınlamış ve bazı soru işaretlerini ortadan kaldırmış durumda. Yeni özellik bir sonraki Windows 10 Creators Update ile insider kullanıcılara sunulacak. 

Microsoft, bu yeni Oyun Modu özelliğinin kare hızını iyileştirmek ve CPU ve GPU‘nun oyununuza öncelik vereceğini söylüyor ancak tam olarak nasıl yapılacağı konusunda bir şey belirtilmedi. 

Kullanıcılar bu Oyun Modu’nu her oyun için manuel olarak başlatmaları gerekecek. İlerleyen zamanlarda yani gelişme aşamasında otomatik başlatma özelliğinin de ekleneceğini belirtelim. 

Microsoft, her oyunun olmasa da bazı oyunlarda otomatik başlatacağını destekleyeceğini belirtiyor yani bazı durumlarda kullanıcılar manüel olarak başlatmak zorunda kalacak. 

Oyun Modu, Oyun Çubuğu(Game Bar) isimli bir özelliğin içinde bulunmakta. Oyun Modu’na erişmek için klavyeden Windows + G tuşlarına basıp ve Ayarlar/Genel bölümünü ekrana getirmelisiniz. Oyun Çubuğu’nu başlattıktan sonra uygulama, çalıştırdığınız uygulamanın oyun olup olmadığını soruyor ve Oyun Modu böylece etkinleştirilmiş oluyor.

Şuan Oyun Modu erken test sürecinde olduğundan henüz kullanılamıyor ama yakında yeni gelecek update ile insider kullanıcıları için aktif hale gelecek. Geliştirme sürecinde herhangi bir aksaklık olmazsa, Nisan Ayında yayınlanması beklenen Creators Update ile genel kullanıma ulaşması bekleniyor. 

Dilerseniz bu Oyun Modu hakkında paylaşılan videoyu izleyebilirsiniz.

 

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir