Kapat
Mobil 0

WhatsApp’a sticker mağazası geliyor

Android işletim sistemine sahip cihazlar için yeni bir beta güncellemesini yayına süren WhatsApp, bu kez uygulamaya yepyeni bir özellik daha ekledi: Sticker mağazası!

Facebook Messenger, Telegram ve WeChat gibi alternatif mesajlaşma uygulamalarında halihazırda mevcut olan sticker özelliği, kullanıcılara duygularını daha etkili bir şekilde ifade etme fırsatı sunuyor. Şuan için beta programına kayıtlı sınırlı sayıda kullanıcı tarafından test edilen çıkartma mağazası, WhatsApp’ın 2.18.32 numaralı sürümünde yer almış durumda.

Çıkartmalar Facebook sunucularından indiriliyor

Artık “WhatsApp Çıkartma Paketi Mağazası” adı verilen yeni bir bölüm uygulamaya eklenmiş bulunuyor. Bu sekmede listelenen tüm çıkartma paketleri doğrudan Facebook sunucularından indiriliyor. Önümüzdeki birkaç hafta içinde test çalışmaları tamamlandıktan sonra tüm kullanıcıların çıkartma özelliğinden faydalanması, planlar arasında.

@WaBetaInfo hesabından paylaşılan yukarıdaki görsel, yeni eklenen çıkartmaların emoji ve GIF sekmelerinin hemen yanında konumlanacağını gözler önüne serdi. Öte yandan turkuaz renkli ok işaretiyle gösterilen “+” ikonuna basıldığında da çıkartma mağazası açılıyor. Bu mağazada listelenen çıkartma paketleri tamamen ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Mağazada yok yok!

Sticker mağazasına girildiğindeyse kullanıcıları “Öne çıkarılan” ve “Yüklenenler” olmak üzere iki yeni sekme karşılıyor. Öne çıkarılan sayfasından yeni sticker paketleri indirilebilirken, cihaza yüklenen çıkartmaları silme özelliği de kullanıcıların beğenisine sunulmuş durumda.

Şu aşamada yalnızca Android cihazlarda test edilen çıkartma özelliğinin iOS ve Windows Phone cihazları için ne zaman yayınlanacağı henüz bilinmiyor.

Birol Çolhan {Birol Çolhan}

Teknoloji, gündem, oyun, mobil ve inceleme alanlarında yabancı ve farklı kaynaklardan aldığı yazıları sitemiz için paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir