Kapat
Mobil 0

WhatsApp’a para transferi özelliği geliyor!

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kişiden kişiye para transferi özelliğini yayına almaya hazırlanıyor.

Yakın tarihte tüm kullanıcıların beğenisine sunulması planlanan bu özellik şuan için Hindistan‘da test ediliyor. Her ne kadar beta sürecinde olsa da para transferi özelliğinin WhatsApp‘a gelmesi, kullanıcılar için kesinlikle iyi bir haber.

Uygulama birçok banka ödemesini destekliyor

Hindistan genelinde faaliyetlerine devam eden belli başlı bankalar geçmişte bir araya gelerek UPI (Birleşmiş Ödeme Arayüzü) adı verilen bir oluşumun temelini atmıştı. Türkiye’deki BKM (Banklararası Kart Merkezi) uygulamasına çok benzeyen UPI’ye üye bankalar arasında Hindistan Devlet Bankası, ICICI Bank, HDFC Bank ve Axis Bank yer alıyor.

WhatsApp’ın para transferi özelliğini kullanma fırsatını yakalayan sınırlı sayıda kullanıcı, UPI platformu üzerinden para alışverişi gerçekleştirmeye başladılar. Destekleyen bankaların listesi ise yukarıdaki ekran görüntüsünde yer alıyor.

Para gönderme özelliği nasıl çalışıyor?

Mesajlaştığınız herhangi bir kişiye fotoğraf, video veya konum gönderirken açılan menüde artık “para transferi” seçeneği de yer alacak. Bu bölüm üzerinden SMS doğrulaması yaptıktan sonra UPI platformu üzerinden para alışverişi gerçekleştirebilmek mümkün.

Ancak daha önce de belirttiğimiz gibi, bu uygulama şuan için yalnızca Hindistan’da sınırlı olarak test ediliyor. Türkiye’ye ve diğer dünya ülkelerine ne zaman geleceği ne yazık ki bilinmiyor. Bu konuyla ilgili resmî bir açıklama yapılırsa siz değerli takipçilerimizle ilk elden paylaşacağız.

Birol Çolhan {Birol Çolhan}

Teknoloji, gündem, oyun, mobil ve inceleme alanlarında yabancı ve farklı kaynaklardan aldığı yazıları sitemiz için paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir