Kapat
Uygulama Çözümleri 0

WhatsApp Web Nasıl Kullanılır?

WhatsApp, 1 milyardan fazla kullanıcı tarafından aktif olarak kullanılmaktadır. Anlık mesajlaşma, görüntülü konuşma ve dosya paylaşımı gibi seçenekleri ile alanında lider olan WhatsApp Web sürümünü geçtiğimiz yıllarda duyurmuştu. Bu yazımızda, popüler mobil uygulamasının web sürümünü nasıl kullanabileceğinizi anlatacağız.

WhatsApp Web nasıl kullanılır?

WhatsApp Web‘i kullanabilmek öncelikle telefonunuzda WhatsApp uygulamasının kurulu olması gerekmektedir. Aktif bir şekilde uygulamayı kullanıyorsanız ikinci adıma geçebilirsiniz.

Bilgisayarınızda güncel bir tarayıcının olması gerekiyor. Internet Explorer, Google Chrome, Opera, Yandex yada Firefox tarayıcılarından en az bir tanesinin yüklü olması gerekiyor.

Uygulamanız gereken adımlar şu şekilde ;

Tarayıcınızı başlatın ve WhatsApp Web bağlantısına tıklayın.

– WhatsApp Web sayfasını açtıktan sonra, tekrar akıllı telefonunuzdaki WhatsApp uygulamasını açın

WhatsApp>Ayarlar bölümüne girin ve WhatsApp Web seçeneğine tıklayın.WhatsApp’ın tarayıcı uygulamasını açtıktan sonra, WhatsApp Web sayfasında bulunan barkoda telefonun kamerasını odaklayarak barkodu taratın.

Barkodu tarama işlemi bittikten sonra WhatsApp Web uygulamasını kullanmaya başlayabilirsiniz

Buna ek olarak WhatsApp bildirim seslerini telefonunuzda olduğu gibi kullanmak istiyorsanız, WhatsApp Web‘de bulunan profil resminizin yanındaki menüden bildirim ayarlarını düzenleyebilirsiniz.

Tarayıcıya ihtiyaç duymadan kullanmak isteyen Windows ve Mac kullanıcıları, aşağıda bulunan linkten WhatsApp Web‘i indirerek kullanabilir. Kurulum için yapmaları gereken işlemler birebir yukarıda yazıldığı gibidir.

::Download WhatsApp Web 

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir