Kapat
Western Digital, yeni My Passport Ultra Drive’ı duyurdu
Donanım 0

Western Digital, yeni My Passport Ultra Drive’ı duyurdu

 

 
Bilgi depolama teknolojisinin önde gelen şirketlerinden Western Digital, MY Passport adındaki portatif sürücü ailesini My Passport Ultra isimli yeni modeliyle genişletti. My Passport Ultra, daha önce ailede bulunan My Passport adlı taşınabilir depolama diskine göre tasarımsal, donanımsal ve yazılımsal anlamda yenilikler içeriyor. Depolama kapasitesi olarak 1 TB‘dan 4 TB‘a dek seçenekler sunuluyor.

 

Önceki modele tarafından tasarım çizgileri korunurken malzeme kalitesinde iyileştirmeler üretilmiş. Metalik ve mat kaplamalarla tasarlanan My Passport Ultra, siyah-gri veya beyaz-altın edinmek üzere iki renk kombinasyonu halinde mevcut. Metalik beden ve şık renk seçimleri baştan sona hoş bir dış görünüş elde edilmiş. My Passport Ultra şoför avuç içine, cebe veya çantaya rahatlıkla sığabiliyor. Bu Nedenle kullanıcılar, nereye giderlerse gitsinler verilerini yanında taşıyabilecekler.
 

Sosyal Ağ ve Bulut İçeriklerini Yedekleme 

My Passport Ultra, sahip olduğu yazılımsal özellikleri bir uçtan bir uca kullanıcılar için ideal depolama çözümü olarak öne çıkıyor. WD Discovery yazılımıyla, Facebook ve Instagram gibi popüler sosyal medya platformlarındaki içeriği her zamankinden daha kolay bir şekilde yedeklemeyi sağlıyor. Kullanıcılar, birkaç basit adımla, etiketlenen fotoğraflar ve videolar da dahil elde etmek üzere hesaplarındaki bütün içeriklerini sürücüye indirebiliyor. Keza WD Discovery yazılımı, kullanıcıların bulut hizmetlerine depoladıkları dosyaların lokal bir kopyasını portatif sürücüsünde alıkoyma imkanı da sunuyor.

 
  
My Passport Ultra’nın data yedekleme çözümleri de bulunuyor. WD Backup yazılımı doğruca kullanıcıların bilgisayarlarındaki verileri sürücüye vakit ayarıyla doğruca otomatik yedekleme yapabilmesi sağlanıyor. Buna ilave olarak My Passport Ultra sürücüsü, özel içeriğin güvenli kalmasına yardımcı olmak için 256-bit AES Teçhizat Şifrelemeli WD Security sabit yazılımı özelliğine de sahip. 
 

My Passport Ultra portatif sürücü, üç takvim garanti desteği ile satışa sunulacak. My Passport Ultra’nın satmak fiyatı ise 1 TB için 79.99 dolar, 2 TB için 99.99 dolar, 3 TB için 129.99 dolar ve 4 TB için 139.99 dolar olarak belirlendi.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir