Kapat
Warhammer Chaosbane
Oyun 0

Warhammer: Chaosbane Haziran’da Geliyor

Warhammer dünyasına uzaksanız bile heyecan duyacağınız bir yapımın ortaya çıkmasına çok az bir süre kaldı. Bu Haziran ayında Steam’den satışa çıkacak olan Warhammer: Chaosbane, Diablo’nun neredeyse bir kopyası olan oynanışı ve arada Lost Ark Online’a selam çakmasıyla bir hayli eğlenceli bir görüntü çiziyor.

Warhammer’la biraz alakası olanların bileceği üzere Chaos ırkı dünyanın başına illet bir güçtür. Ve aynı Chaos ırkı Chaosbane’de de hükümdarlığını kanıtlamak için baş belası bir konumda karşımıza çıkıyor. Ona karşı koymak için insanlar, Eller ve Cüceler birlik oluyor ve kanın gövdeyi götüreceği bir mücadele başlıyor. Açıklanan bilgilere göre oyunda şu anlık dört farklı karakterimiz olacak. Bir savaşçı olan Konrad Vollen, Chaos ırkının sürgüne uğrattığı High Elf Elontir, baltalarıyla bir “berserker” imajı çizen yakın dövüş ustası cüce Bragi Axebiter ve ismi henüz belli olmayan bir şifacı.

Her karakter elbette kendine biçilmiş rollerde, farklı bir mücadele sergileyecek. Örneğin savaşçımız elindeki kalkanıyla ve yüksek sağlık puanıyla bir tank görevi görecekken büyücümüz arka planda yıldırımları, ateş toplarını konuşturacak. Yapımcılar karakterlerin yetenekleri konusunda da Lost Ark’a bir göz atmış gibi gözüküyor zira çoğu özel yeteneğimiz büyük büyük işliyor, ekranı dolduruyor. Karakterlerimiz dövüştükçe Bloodlust barları doluyor ve bu “süper yeteneklerini” kullandıklarında, diğer hareketleriyle karşılaştırınca çok daha fazla hasar veren saldırılar yapabiliyor.

Dört kişinin internet üzerinden anlaşmalı olarak tecrübe edebileceği Chaosbane, bizi Praag, Nuin gibi Warhammer dünyasında önemli yere sahip mekanlarda savaşın ortasına bırakacak ve tonlarca düşmana karşı tek bir nefes olmamızı isteyecek. Her ne kadar animasyonların ve efektlerin bayağı sönük olduğunu gözlemlesek de yine de oyunu tecrübe etmek eğlenceli olacağa benziyor…

Kerem {Kerem}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir