Kapat
Gündem 0

“VR: Project Alloy” İle İntel Sanal Gerçeklik Gözlüğünün Zirvesine Aday Oldu

intel-den-sektorunun-zirvesine-aday-vr-project-alloy-1471374019

Sanal gerçeklik sektörüne katılan son firma VR gözlüğüyle İntel oldu

Yavaş yavaş gelişmekte olan ve gelecek potansiyeli en fazla olan sektörlerden biri konumundaki sanal gerçekliğe eklenen son şirket Intel oldu. Geliştiriciler için düzenlenen konferansta Intel, yeni ve üst düzey VR cihazı Project Alloy’u tanıttı.

Artık kendini toplama vaktine gelen ve piyasada potansiyeli en fazla olan sektörlerin başında şüphesiz sanal gerçeklik gözlüğü geliyor. Bu sektöre katılan son isim İntel oldu. Geliştiriciler için düzenlenen bu sunumda İntel, yeni çıkarttığı üst düzey cihazı Project Alloy tanıtıldı

Bu ürünün belki de en ilginç özelliği; başka hiçbir şeye ihtiyaç duymaması gözlüü çalıştırabilmek için. İçerisinde kendisine ait işlemci ve pili bulunmaktadır.

Arttırılmış gerçeklik sayesinde bulunduğu ortamı 3D olarak tarama işlemini gerçekleştirip analiz ediyor ve içerisindeki derinlik sensörleri sayesinde kullanıcının el hareketlerini inanılmaz bir şekilde algılayabilme özelliğine sahip.

Şimdi Fotoğrafını İnceleyelim:

2eee8866851c36b32b0df60b6ca47996c3ced68b

İntel VR gözlüğünde dikkat çeken noktalardan biri ise işletim sisteminde Windows ile ortak çalışma yapacakları. Windows Holographic işletim sistemine sahip olacak, böylelikle geliştiricilerin rahatlıkla yeni uygulamalar geliştirebileceği bir sistem haline gelecek. Dikkat çeken diğer nokta ise bu işletim sisteminin açık kaynak kodlu olması, bu sayede ciddi bir potansiyel’e de sahip olmuş olacak.

Gelelim ürünün çıkış tarihine; 2017’nin 2. yarısında satışa sunulacak eğer bir aksilik olmaması durumunda, daha şimdiden kitlesini yani bizleri fazlasıyla meraklandırmakta

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir