Kapat
Haberler 0

Volvo XC40 2019 modeli tanıtıldı: Volvo XC40 2019 resimleri

İsveçli lüks otomobil markası Volvo, yenilenen XC40 crossover modelini piyasaya sürmek için gün sayıyor. Volvo için de özel bir araç olan XC40’ta ilk kez şirketin yeni geliştirdiği Kompakt Modüler Mimari (CMA) platformu kullanılacak. Premium crossover segmentine damga vurması beklenen model aynı zamanda Care by Volvo isimli özel abonelik servisiyle satılacak ilk Volvo aracı olma özelliğine de sahip. Çokça merak edilen Volvo XC40 2019 modeline dair teknik bilgiler ve Volvo XC40 2019 resimleri haberimizin detayında yer alıyor.

Geçtiğimiz Pazartesi günü Volvo, ilk kez geliştirdiği üç silindirli motorunu ve bu güç ünitesini kullanan ilk modeli XC40’ı tanıttı. 1,5 litrelik bu motor özel olarak Volvo’nun Çift Motor teknolojisiyle uyumlu hale getirildi. Bu da plug-in hibrid bir XC40 modelinin geliştirilebileceği anlamına geliyor. Keza tamamen elektrikten güç alan XC40 modelini geliştirebilmek de mümkün olacak.

Ancak Volvo’nun kullanmayı planladığı 1.5 litrelik yeni motor, yalnızca ABD’de piyasaya sürülecek XC40’larda yer alabilir. Konuyla alakalı CNET editörlerinin Volvo’ya sorduğu soruya henüz bir cevap gelmiş değil. Yine de beklenti ve tahminler, 1.5 litrelik motorun Avrupa ve diğer pazarlarda da kullanılacağı yönünde.

33 bin 200 dolar ücret karşılığında satılacak olan 2019 model Volvo XC40’ın Momentum, Inscription ve R-Design olmak üzere üç farklı paketi galerilerde sergilenecek. Özellikle Inscription paketinde yer alan özgün jant tasarımı ve krom renkli ön ızgaralar kesinlikle göz alıcı bir güzelliğe sahip.

Birol Çolhan {Birol Çolhan}

Teknoloji, gündem, oyun, mobil ve inceleme alanlarında yabancı ve farklı kaynaklardan aldığı yazıları sitemiz için paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir