Kapat
Teknoloji 0

Viber’de 1 Milyar Kişiye Kadar Grup Görüşmesi Yapılabilecek

Anlık mesajlaşma uygulaması Viber yeni güncelleme ile birlikte grup görüşmelerindeki kişi sınırını arttırdı.

Sesli arama özelliğiyle hayatımıza dahil olan Viber daha sonrasında anlık mesajlaşma özelliğini de kullanıma sunmuştu. Kullanıcıların gerek akıllı telefonları gerekse bilgisayarları üzerinden sesli arama yapabileceği ve anlık mesajlaşabileceği uygulama olan Viber’a yeni özellikler geldi.

İspanya’nın Barselona kentinde devam eden Mobil Dünya Kongresi’nde teknoloji şirketleri yeni ürünlerini tanıtırken uygulama geliştiricileri de uygulamalarının yeni özelliklerini bu etkinlik kapsamında tanıtıyor.

Anlık mesajlaşma ve sesli arama uygulaması olan Viber’a son gelen özellikle birlikte Viber gruplarında 1 milyar kişiye kadar görüşme yapılabilecek. Viber’a gelen bu özellik sayesinde geniş üyeli gruplar mümkün olacak ve olaylar hakkında yorum ve tepkileri birbirlerine iletebilecekler.

Viber kullanıcıları yeni özellikle birlikte ayrıca Japonya’nın Amazon’u sayılan Lubelli üzerinden de alışveriş işlemlerini yapabilecek. Viber’ın gruplardaki katılımcı sayısını arttırmasından sonra bir e-ticaret sitesinde işlem yapabilme özelliğini sunması Viber’ın ilerleyen süreçte bir ticaret platformu olabileceği yönünde yorumlara neden oldu.

Grup Yöneticiler Aynı Anda Kaç Kişinin Konuşabileceğini Belirleyebilecek!

Günümüzde çok az kişiye kadar desteklenen grup görüşmelerini bir anda 1 milyar kişiye kadar destekleyecek olan Viber bu özelliğin etkili kullanılabilmesi için ayrı konulara yönelik sohbet odaları oluşturacak. Ayrıca Viber grup kurucuları tek bir odada aynı anda kaç kişinin konuşabileceğini de belirleyebilecek.

Aynı anda çok fazla kişi konuştuğu için grupta kişi sayısını arttırmayan diğer sosyal medya uygulamaları da Viber’ın son özelliğinde olduğu gibi aynı anda kaç kişinin konuşabileceği özelliğini getirerek gruplardaki katılımcı sayısını arttırabilirler. Viber’ın 1 milyar kişiye kadar grup görüşmesi özelliğini kullanmak için Viber uygulamanızı güncellemeniz yeterli.

Burak {Burak}

Kendini bildiğinden beri teknolojiye ilgi duyan Burak edindiği ve edinmekte olduğu gelişmeleri tarafsız bir şekilde aktarıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir