Kapat
İnternet 0

Twitter’dan Yeni Özellik; Video Web Sitesi Kartı

Video paylaşımlarının Twitter’da bulunan diğer iletişim kanallarına oranla daha iyi etkileşim sağlayan ve kullanıcıları şirket web sitesine yönlendiren Video Web Sitesi Kartı ile yapabilecekleriniz ile ilgili konuyu sizin için derledik.


VİDEO WEB SİTESİ KARTI NEDİR?

Twitter ‘da aktif rol oynyan şirketler, markalarının değerini, ürün veya hizmetini sergileyen 360 derece otomatik oynatılabilen videolar ile nitelikli tüketicileri etkileyebilir. Beta sürümünü kontrol ettiğimizde, Twitter Video Web Sitesi Kartı, mobil video reklamlar söz konusu olduğunda piyasaya kıyasla 2 kat daha fazla tıklanma ve gösterim oranı elde etti.

Müşteriler sitenizin açılmasını beklerken onların dikkatini vermelerini sağlayabilirsiniz. Mobilde video, ekranın üst kısmında oynamaya devam eder ve bu sırada web sayfanız alt kısımda yüklenir. Bu deneyimi bir araya getirerek, web sitenizin açılmasını beklerken oluşan birkaç saniyelik beklemede dahi siteyi kapatan kullanıcı sayısının dikkat edilir ölçüde azaldığını gördük. Hatta beta katılımcıları, piyasa standartlarının üstüne çıkarak kullanıcıyı kontrol etme oranlarında ortalama %60’lık bir artışa tanıklık ettiler. Video Web Sitesi Kartı, otomatik oynatma videosu, , kişiselleştirilebilir bir başlık ve geniş hedef kitlesi sekmesi ile eşleştirilmiş olan hedef URL’yi barındırıyor.

Reklam verenler, optimizasyon hedefiyle bu özelliği; video görüntülemeleri, web sayfa tıklamaları yada bilinirlik hedefleri için kullanma arasında ki seçimi kendileri yapabilir.. Örneklendirmek gerekirse, bir yapım şirketi yeni bir film piyasaya sürmek istediğinde, ilk hedefi filmin bilinirliğini artırmaksa, Video Web Sitesi Kartı’nı fragman görüntülemeleri için optimize edebilir. Sonrasında kampanya ilerleyip film gösterime girdiği esnada ve asıl hedef bilet satışlarını yükseltmek olduğunda da, bu sefer özelliği, web sitesi tıklamaları için optimize edebilir.

Güvenilir şekilde takipçi arttırabilmeniz mümkün. Twitter takipçi satın al işlemleri için burayı tıklayabilirsiniz!

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir