Kapat
Twitter kullanıcıları Trump’a dava açtı
İnternet 0

Twitter kullanıcıları Trump’a dava açtı

New York’taki bir federal mahkemede açılan davada davacılar Trump’ın, kendisini eleştiren hesapları engelleyerek anayasa karşıtı bir yolla muhalefeti bastırdığını ileri sürerken ABD Anayasasının 1. Değişim Maddesi’yle korunan açıklama özgürlüğünün de çiğnendiğini düşünüyor. Keza Trump’ın Twitter hesabında ABD’nin politikaları hakkında manâlı açıklamalara yer vermesi olayı farklı bir noktaya taşımış durumda.

”Dijital Belediye Binası”

Birinci Anayasa Değişikliği Enstitüsü’ne göre Trump’ın Twitter hesabı hemen hemen dijital bir belediye binası. böylece Trump’ın herhangi bir vatandaşı engellemesi, kişilerin parka veya herhangi bir kamusal alana girmesinin yasaklanması gibi hukuka aykırı olarak değerlendirilmeli. Davada hem Trump’ın twitter hesabını devlete ait direktifler için kullandığının ve Beyaz Saray sözcüsü Sean Spicer’ın Trump2ın twitter hesabı için “Birleşik Devletler Başkanı’nın resmi bildirileri” açıklamasını yaptığının da altı çizilmiş.

Keza Bkz.Apple Çin’deki ilk veri merkezini kuruyor

Birinci Anayasa Değişikliği Enstitüsü, Trump’ın FBI’ın başına Christopher Wray’in getirildiğini de Twitter duyurduğunu belirtti ve bütün bunların Trump’a ait Twitter hesabının resmi bir hesap haline geldiğinin ispatı özelliğinde olduğunu ifade etti. Davaya katılan yedi Twitter kullanıcısından Joseph Papp de Trump’ın twitter hesabının resmiliğine dikkat çekerek “Herkes başkanın tweetlerini görebiliyor, demokrasi için hayati tartı taşıyor” dedi.

Donald Trump veya Beyaz Saray’ın demin yorumlama yapmadığı davada Beyaz Saray sözcüsü Sean Spicer ve Beyaz Saray Sosyal Medya Direktörü Dan Scavino  Trump’ın yanına sanık sıfatıyla yer alacak.

Güvenilir şekilde takipçi arttırabilmeniz mümkün. Twitter takipçi satın al işlemleri için burayı tıklayabilirsiniz!

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir