Kapat
İnternet 0

Türkiye’den erişim engeli bu sefer Liveleak için geldi!

Aklınıza gelen tüm +18 içeriklerin yer aldığı video paylaşım platformu Liveleak sitesi için Türkiye’den erişim engeli kararı!

Aranızdan Liveleak‘i daha önceden duyan gören mutlaka vardı. Daha önceden siteyi ziyaret etmişseniz ne çeşitte videoların olduğunu büyük ihtimal biliyorsunuzdur. Ama uğramayanlar için ufak bir çıtlatma yapalım.

Liveleak, +18 videoların bulunduğu ve +18 yaşından büyüksen uyarısının yer aldığı bir video izleme haber portalı diyebiliriz. Ayrıca bu platformun diğer isimlendirmesi ise Deep Web’in basit ve ulaşılabilir hali olarak adlandırılıyor. Şiddet ve diğer +18 açık saçık her türlü videonun bulunduğu bu sitedeki +18 uyarısını geçmek ise çok basit.

Tabii ki site sadece bu tarz videoları barındırmıyor. Tüm dünya genelindeki videolara ulaşmak mümkün. Bandırma Sulh Ceza Hâkimliği, aldığı 2018/493 sayılı karar ile liveleak.com’un engellenmesini sağladı.

Erişim Engeline Ne Sebep Oldu?

Az önce sizlere ifade ettiğimiz gibi her türlü videoya ulaşmak çok basit. Bu bakımdan erişim engeline terör örgütlerinin paylaştığı videolar veya benzeri bir durum sebep olmuş olabilir. Net bir açıklama yapılmamış olmasına rağmen ilerleyen saatlerde açıklama geldiğinde sizlere belirteceğiz.

Bu kararın aslında doğru bir karar olduğu kesin. Çünkü +18 yaşından büyüksen ibarisini çocuklar bile geçebilir. Tek yapmanız gereken tıklamak. Bu bakımdan engellenmesi doğru bir karar olmuş.

Harun {Harun}

14 yıllık bilgisayar geçmişi olan ve Teknoloji meraklısı bir yazar...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir