Kapat
Genel 0

Tüm Zamanların Gelmiş Geçmiş En İyi Hackeri McKinnon Kimdir ?

ABD’nin en önemli kuruluşlarını hack’leyen, gizli bilgiler sızdıran ve dahasını yaparak ülkeyi birbirine katan Gary McKinnon kim mi ? yazımızın devamını okumaya devam edin.

Tüm zamanların en iyilerinden olan Gary McKinnon ismini eminim teknoloji ile uğraşan herkes duymuştur. Zamanında yaptıklarıyla herkesi şaşkına çevirebilecek kadar zeki olan bu Gary’i diğerlerinden ayıran, onu ünlü yapan nedir ? Gelin bakalım

İngiliz olup İngiltere vatandaşı olan McKinnon’in ilk deneyimi yada daha doğrusu macerası 21. yy’nin başlarında yani 2001 yılında başlıyor. Birleşik devletlerin uzaylılarlarla iletişime geçtiğini, lakin bunları tüm halktan sakladığını düşünen McKinnon NASA ve Amerikan Ordusunun ağına saldırı düzenleyip 100 e yakın bilgisayarı ele geçirdi. Lakin uzaylıların varlığıyla alakalı doğru bir ispat bulamadı ama ABD’nin hükümet kurumlarının güvenliklerinin ne denli zayıf olduğunu tüm dünyaya göstermiş oldu(Üşüyoruz Reiz)

Ortalama 1 milyon dolar zarara sebep olan McKinnon İngiltere içerisinde yakalanarak cezaevine girdi. Bu yaptığı işi diğer ülkelerinde yardımını alarak yaptığını söyleyen McKinnon uzun bi süre cezaevinde yattı. ABD’ye geri iade edilmeyen arkadaşımız NASA arşivinde rastladığı bazı belgeleri de kamuoyuna açıklamayı da ihmal etmedi.

Arkadaşımız şuan hapishaneden çıkmış olup elini eteğini bu işlerden çekip kabuğunda takılmaya karar vermiştir. Şu an ise bir SEO şirketi açıp hayatına devam etmektedir.(görüyorsan selamlar )

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir