Kapat
İnternet 0

Tilkisini Vegan Olarak Besleyen YouTuber Eleştiri Yağmuru Tutuldu

Vegan bir YouTuber olan Sonia Sae, kendisi gibi beslemiş olduğu çöl tilkisinin hayatını riske atıyor ve bu hareketinden dolayı çok fazla eleştiriye maruz kaldı.

Vegan hayvan hakları aktivisti ve YouTuber Sonia Sae, kendi evinde Jumanji isimli bir tilkiyi vegan olarak beslediğini söyledi. Bu bakımdan birçok kuruluş ve insanlardan yoğun tepki alan Sae, tilkisini et içermeyen kedi mamasıyla beslediğini söyledi. Bir çok insana göre çöl tilkisinin durumu hiç iyi değil ve her geçen gün kötüye gidiyor.

Tilkinin sağlık sorunları ile endişe duyan birçok grup eleştirince polis bile devreye girdi. Yetkili bazı birimlerin soruşturma başlattığı Sae, kısa süre önce bir açıklama yaparak, sağlık sorunu yaşamadığını ve eleştirenleri kınadığını belirtti.

Kısa süre önce Facebook kullanıcısından bir açıklama geldi : “Son zamanlarda Jumanji’nin kör olduğu keşfedildi. Kuşkusuz vegan kedi maması diyetinden dolayı yaşanan taurin eksikliğinden kaynaklanıyor. Ayrıca saç dökülmesi yaşıyor (alerjisi olduğu iddia ediliyor), kilo sorunları var gibi ve geçen hafta Instagram’da paylaşılan videoda bir çöl tilkisine göre çok uyuşuk olduğu görülüyor. Sae, tilkinin kış ve yaz kürklerini tuttuğunu söyledi. Çöl tilkileri çölde yaşayan bir hayvandır ve mevsimlik kürk tutmazlar… Bu arada saç dökülmesi de çok yaygın bir semptomdur. Sebebi ise yetersiz beslenme” dedi.

Sae, ise bu konu hakkında şu sözleri söyledi. “Hayvanları beslemek için başka hayvanları öldürmek istismardır

Vegan Tam Olarak Nedir?

Vegan, vejetaryen kişilerin en üst seviyesidir. Et yemek değil, et besinleri içeren besinlerden bile uzak dururlar.

Harun {Harun}

14 yıllık bilgisayar geçmişi olan ve Teknoloji meraklısı bir yazar...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir