Kapat
Oyun 0

Terraria: Otherworld iptal edildi

Geliştirici Re-Logic, üç yıl kadar önce duyurduğu Terraria’yı temel alan ve devamı gibi olan açık dünya sandbox rol yapma oyunu Terraria: Otherworld’un iptal edildiğini açıkladı.

 

Re-Logic yaptığı açıklamalarda,

“Oyunu uzun bir süre önce duyurduğumuzda ve sonraki mesajlarımızda sürekli tekrarladığımız üzere Re-Logic’in odak noktası her zaman hayran kitlesine eksiksiz ve kaliteli oyun deneyimi sunabilmektir.

Oyunun şu anki mevcut durumu bu vizyondan uzak ve üç yıl önce Otherworld’ü paylaştığımızda yapılan planlamanın gerisinde. Bu süre zarfında kesinlikle ilerleme kaydedildi ancak ne yazık ki son derece kapsamlı bir durum değerlendirmesinin ardından bitiş çizgisinden hayal ettiğimizden biraz uzak olduğumuzu düşünüyoruz. Oyunun tamamlanması için ayrılması gereken zaman ve iş gücü Re-Logic’in diğer projelerinin sürdürülmesini engelleyecek.

Sonuç olarak, Terraria: Otherworld’ün geliştirme sürecini sonlandırma kararı verdik.” ifadelerini kullandı.
Terraria ilk 16 Mayıs 2011 yılında piyasaya sürülmüştü. Bir çok platformda oynanabiliyor.  2D kamera açısıyla bir dünyada oyuna başlıyorsunuz ve hayatta kalmanızı sağlayacak tek şey kazma, balta ve kılıcınız. Aynı zamanda crafting olan bu oyun etraftan topladığınız malzemeleri ve maddeleri birleştirip yeni şeyler üretebiliyorsunuz. Tabi oyunda çeşitli etkinlikler ve yüzlerce silah da bulunmakta. Zaten oyunu zevkli kılan kısmı da buydu. Oyundaki amacınız ise o dünya üzerindeki tüm bossları öldürmek. Oyunda onlarca boss bulunmakta ve siz bunları öldürene kadar karşınıza bir sürü zorluk çıkacağına emin oluyorsunuz.
Terraria: Otherworld’un iptal edilmesine bizde çok üzüldük. Umarım ilerleyen zamanlarda bu projeye yeniden başlarlar veya buna benzer bir proje ile karşımıza çıkarlar.

Ferhat Çark {Alathor}

Bilgisayar programcılığı mezunu, teknoloji ve oyunlara oldukça ilgili. Tüm tecrübe ve deneyimlerini sitemiz için kullanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir