Kapat
Uygulama Çözümleri 0

Telefondan Silinen Dosyaları Geri Getirmenin Yolu

Akıllı telefon kullanan herkesin başına muhakkak en az bir kez veri kaybı gelmiştir. Fotoğraflarım silindi  nasıl geri getirebilirim diye düşünüyorsanız, bunun için iki yöntem var. Eğer yedekleme yaptıysanız geri yükleme seçeneği ile fotoğraflarınızı kurtarabilirsiniz. Herhangi bir yedekleme yapmadıysanız  veri kurtarma programlarından birinden faydalanmanız gerekmektedir. Bunun için size 7-Data Recovery veri kurtarma programını öneriyoruz. Basit bir arayüze sahip olmasının yanında verileri %95’e kadar kurtarma performansına sahip.

 

ANDROID TELEFONLARDA SİLİNEN FOTOĞRAFLARI KURTARMA

Yukarıda bahsettiğimiz 7-Data Recovery programı, telefonunuzdan silinen rehber, fotoğraf, video, gibi birçok dosyayı kurtarabileceğiniz bir kurtarma uygulamasıdır. Kurtarmak istediğiniz verileri bir kaç basit seçenekle geri kurtarabilirsiniz.

Programı indirdikten sonra kurulumu gerçekleştirin. İlk olarak yapmanız gereken, geri kurtarma işlemini başlatmadan önce Hata Ayıklama Modu’nu aktif hale getirin. Bu işlemi yapmazsanız verileri kurtarmanız pek mümkün değil, bu yüzden bu adımı atlatmayın. Ayarlar > Geliştirici Seçenekleri  > USB Hata Ayıklama Modu bu adımdan etkinleştirin ardından programı başlatın.

Telefonunuzu Usb yoluyla bilgisayara bağlayın ardından, program ekranında bulunan Android Kurtar seçeneğini tıklayın. Bu işlemi yaptığınızda sürücünün cihazı hemen tanımlaması gerekiyor. Tanımlama işleminden sonra “Sonraki” seçeneğini tıklayın.

Bu işlemin ardından program telefonunuzu detaylı bir taramaya tâbi tutacak ve bu işlem bittiğinde klasörleri listeleyecek. Geri yüklemek istediğiniz klasörlerin yanında bulunan kutucuk işaretini seçerek kaydet butonuyla işleme devam edin. Kaydet butonuna bastıktan sonra geri yüklenecek dosyaların nereye kaydedileceğini seçin ve arından ‘OK’  butonuna basarak telefon veri kurtarma işlemini başlatın. İşlemin be kadar süreceği, kurtarmak istediğiniz dosyaların boyutuna göre değişmektedir.

iPHONE TELEFONLARDA SİLİNEN FOTOĞRAFLARI KURTARMA

iOS yazılımını kullanan telefonlarda yukarıdakinin aksine farklı bir program kullanacağız. iPhone cihazınızda sildiğiniz veya kaybettiğiniz dosyalarınızı kurtarmak için Leawo iPhone Data Recovery programını tercih edebilirsiniz. Bu program sayesinde ücretsiz olarak, silinen dosyaları, resimleri ve videoları başarılı bir şekilde geri kurtarabilirsiniz.

 

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir