Kapat
Uygulama Çözümleri 0

Telefona Root Nasıl Atılır?

Telefona root atma yöntemi, cihazını özgür bir biçimde kullanmanıza olanak sağlar. Telefonunuza yüklü olan uygulamaları rahatlıkla yönetmenizi ve yeni yükleyeceğiniz uygulamalara, daha kolay müdahale etmeniz için zemin hazırlar. Kısacası, telefonunuzu standart performansından çıkararak üst seviyede verim almak için, gerekli ayarlara erişmenize izin verir.

Rootlama işlemi gerçekleştirildikten sonra birçok uygulama size güvenlik uyarısı verecektir. “Bu cihaz rootlanmış olup, yapacağınız işlemler güvenlik açısından sorun oluşturabilir” gibi uyarı metini karşınıza çıkacaktır.  Bu işlem telefonunuz da güvenlik zaafiyeti oluşturacaktır. Aynı zamanda root işlemi yaptıktan sonra telefonunuz garanti kapsamı dışında kalacaktır. Size tavsiyemiz, bu işlem gerekli değilse ve ne yaptığınızı bilmiyorsanız kullanmamanız sizin için daha iyi olacaktır.

Telefona Nasıl Root Atılır?

Telefona root atmak için farklı seçenekler mevcut. En çok kullanılan uygulamaların başında KingRoot gelmektedir. İnternetten KingRoot programını indirip kurulumu gerçekleştirin. İlk olarak Usb Hata Ayıklama Modunu aktif hale getirin. Usb hata ayıklama modunu aktif etmek Ayarlar > Geliştirici Seçenekleri  > USB Hata Ayıklama Modu seçeneğinden işlemi gerçekleştirin.

Ardından cihazınızı bilgisayarınıza USB kablosu ile bağlayın. Programı çalıştırdıktan sonra ekranda telefon modeliniz görünecektir. Ekranda bulunan Root” butonuna basarak işlemi başlatın. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra birkaç dakika içerisinde telefonunuz rootlanmış olacaktır.

Root atma işlemi kısa bir sürede ve kolay bir şekilde gerçekleşmektedir. Makalemizin başında belirttiğimiz gibi, bu işlem telefonunuzu korumasız hale getirecektir. Birçok güvenlik zaafı oluşturacaktır. Telefonunuz garanti kapsamındaysa, gerekmediği takdirde bu işlemi gerçekleştirmeyin.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir