Kapat
Teknoloji 0

Teknoloji Takımıyla Daha İleriye Gidilecek

Milli teknoloji hamlesi kapsamında yetiştirilen inan kapasitesini artırma amacıyla çalışmalar yapmaya yönelik Türkiye Teknoloji Takımı vakfı ailesi Emirgan Korusu’nda iftar yaptı. Vakıf Başkanı Albayrak, daha altı aylık genç bir başkan olmalarına rağmen kısa bir sürede önemli başarılar elde etmeyi başardıklarını belirtti.

Ülkemiz Daha İleriye Gidecek

Bayraktar yaptığı konuşmasında, ilk işaret fişeğini yaktıklarını ve yaptıkları çalışmaların devam edeceğini belirtti. Asık maksatlarının ise Türkiye’nin insansız hava araçları konusundaki çalışmalarını en ileriye götürmek istediklerini fakat tek başına bu sistemleri yapmanın bir şey ifade etmediğini, bu tarz yapılan örneklerin sayısının artması gerektiğini ve gençlerin bu teknolojiyi ileriye taşıması amacıyla Türkiye Teknoloji Takımı’nı kurduklarını dile getirdi.

Tanksavar Füze Kabul Edildi

Türk Silahlı Kuvvetleri, yerli imkanlar sayesinde üretilen OMTAS tanksavar füze ve OMTAS Fırlatma Sisteminin kabul işlemlerini tamamladı. OMTAS Orta Menzilli Tanksavar Silah Sistemi, Roketsan tarafından geliştirilmiş olan hassas güdümlü füzeler arasında yer almaktadır. Bu silahlı sistemlerin test atışlarının başarılı bir şekilde gerçekleşmesinden sonra sistemlerin kabul işlemleri gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen kabul işlemleri 2 Haziran tarihinde gerçekleştirildi. Kabul edilen sistemler bu ay içinde Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesine girecek. Oluşturulan OMTAS Sistemi 4 KM menzilde bulunan düşman unsurlarını etkisiz getirebilir. Bu tanksavar sisteminin ortamenzilde bulunan ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlayacağı düşünülüyor. Bu konuda diğer çalışmalar için farklı anlaşmalar da yapması bekleniyor.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir