Kapat
Haberler 0

Stephen Hawking: Uzaylılar bizi bulabilir ama önce bizim onları bulmamız lazım!

Uzaylılarla iletişime geçmek bizim için ilginç ve hayret verici olabilir ama Hawking’e göre böyle bir hamle sonumuz olabilir.

Dünya’nın en önemli fizikçilerinden olan Stephen Hawking bilim temalı bir program düzenlemeye başladı. Hawking uzay gemisinin içinde evrenin farklı yerlerinde ilerlemekte ve çeşitli teorileri gündeme getiriyor.

Hawking: Uzaylılardan önce bizim onları bulmamız lazım.

Bilindiği üzere uzaylılarla temasa geçmek için yıllardır insanlar uğraş içinde, radyo sinyalleri başta olmak üzere pek şeyler gönderiyoruz evrenin her tarafına ve uzay araçları gönderiyoruz uydular yolluyoruz yani bunların çoğu amacı aslında uzaylıları bulmak bu durumda uzaylılarında bizi bulmasını kolaylaştırıyoruz.

uzaylılar ile ilgili görsel sonucu

Ancak Hawking’e göre bunu yapmak yanlışlık olabilir uzaylılar bizim tahmin ettiğimiz gibi son derece zeki ve teknolojide ilerlemişlerse onlarla aynı seviyede olmamak sonumuz olabilir.

Gezegende dünyaya benzeyen pek çok yapı bulunmakta eğer bir gün bu gezegenlerden birinden bir iletişim alırsak cevap vermeden önce çok dikkatli düşünmemiz lazım eğer teknolojik olarak bizden üstünlerse bizim için çok kötü sonuçlar doğurabilir zira bildiğiniz gibi Amerika’yı keşfeden Kolombus ile yerlilerin karşılaşması gibi olabilir bilindiği üzere bu karşılaşma yerlilerin açısından pek kötü bir durum olarak karşımıza çıkmıştı.

amerika keşfi ile ilgili görsel sonucu

Hawking’e göre bizim kendimizi çok geliştirmemiz ve uzayın keşfi için ciddi çalışmalara ihtiyacımız var zira uzaylılar ilk bizi bulurlarsa ve üstünlerse bizim için kötü sonuç ortaya doğar işte bundan ötürü ilk bizim onları bulmamız lazım Hawking’in düşünceside bu durumdan yana.

Son olarak Hawking’in teorisine göre uzaylılar bizle daha önceden iletişime geçmiş olabilir hemde bir kaç defa yeterli düzeyde teknoloji düzeyine çıkamamışsak bu mesajı algıyamamışızdır. Buda bizim zeki ırka karşı gelişmemiş ve fethedilmeyi bekleyen savunmasız bir gezegen durumuna sokar.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir