Kapat
Donanım 0

Snapdragon 830 Geliyor.. İşte Kral!

Snapdragon 830 Geliyor. Qualcomm’ un yeni kralı Antutu testinde gözüktü.!

Qualcomm Snapdragon serisinin gelecek olan en yeni ve en güçlüsü testlerde göründü. Yakında tanıtılacak.

Lider mobil işlemci üreticisi Qualcomm, şimdiye kadar ki en üst seviye yeni işlemcisini tanıtmaya hazırlanıyor. Samsung’ un yeni işlemcisi Exynos 8895 haberleri gündeme gelmişti. Snapdragon 830 işlemcisi de aynı Exynos 8895 gibi 10 nm FinFET mimarisinde üretilecek. Bu 10 nm mimari sayesinde önceki yıla göre daha yüksek hızlar ve daha çok çekirdek görebileceğiz. Bu konuda Samsung’ la yarışa girecek olan Qualcomm’ un liderliği alacağından hiç şüphemiz yok!

Yeni işlemcinin içinde olduğu prototipte Snapdragon 830, 4 GB LPDDR4X RAM ve 64 GB depolama bulunuyor. Ortalığı yakıp kavurabilecek bu yeni işlemcinin adının Snapdragon 835 olabileceği de söyleniyor.

snapdragon-830-antutu-aslantek

İşlemci dışında yeni geliştirmeler de içerecek olan Snapdragon 830’da yer alacak olan grafik biriminin, şu anda üst seviye performans sergileyen Adreno 530’u da silip süpüreceği söyleniyor. Bu performans artışı sayesinde 4K çözünürlükte 60 kare/saniye video kaydı mümkün olabilecek. 4G LTE modem alanında da yükseltme içerecek olan işlemci ile ilgili pek bilgi olmamakla birlikte, yüksek hızlı olacağına kesin gözüyle bakabiliriz. Bakalım Qualcomm mobil dünyaya neler katacak. Hız ve güç haricinde grafik ve daha bir çok alanda iddaalı olduğunu şimdiden görebiliyoruz.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir