Kapat
İnternet 0

Snapchat kullanıcıları 1 milyon imza topladı

Özellikle gençlerin çok sevdiği Snapchat uygulamasının yapımcısı Snap Inc’in CEO’su Evan Spiegel, kullanıcılardan gelen yoğun şikayete rağmen Snapchat’in son halini çok sevdiğini söyledi. Ancak görünüşe göre milyonlarca Snapchat kullanıcısı, uygulamanın yeni güncellemeyle çok kötü ve kullanışsız bir arayüze kavuştuğunu düşünüyor. Topladıkları 1 milyonu aşkın imza, bunun en büyük göstergesi.

Change’deki kampanyayı 1 milyondan fazla kişi imzaladı

İmza kampanyalarının düzenlendiği Change sitesine giriş yapan 1 milyondan fazla Snapchat kullanıcısı, tasarımın geri çekilmesi için Snap şirketine çağrıda bulundu. Bu kullanıcıların büyük çoğunluğu ise Kanada, İngiltere ve Avustralya gibi Snapchat’in popüler olduğu ülkelerde yaşıyor.

Yeni özellikler hiç beğenilmedi

Düzenlenen imza kampanyasında kullanıcıların yazdığı “Snapchat’in yeni güncellemesinin yayınlanmasıyla birlikte çoğu kullanıcı, uygulamanın artık kullanması zor bir hale geldiğini fark etti. Uygulamanın eski sürümüne geri dönüş yapabilmek için VPN uygulaması kullanmaktan tutun, birçok riskli adımı gerçekleştirmeye kalkarak bilgi güvenliğini tehlikeye atan birçok kullanıcı var. Yeni eklenen özellikler, Snapchat’in geçmiş yıllardan beri aşina olduğumuz fonksiyonelliğine zarar vermiş durumda” şeklindeki mesaj da yer aldı.

Peki şimdi ne olacak?

Snapchat’in yeni tasarımının hiç sevilmediğini yerli ve yabancı birçok teknoloji sitesi haberleştirdi. Haliyle bu kampanyadan Snap Inc.’in de artık haberi vardır. Ancak halen daha güncellemenin geri çekilmemesi, Snapchat kullanıcılarının bu yeni tasarıma alışması gerektiğinin bir işaretçisi olarak yorumlanıyor. Temennimiz, bir an önce Snapchat’in eski tasarımına dönmesi yönünde.

Birol Çolhan {Birol Çolhan}

Teknoloji, gündem, oyun, mobil ve inceleme alanlarında yabancı ve farklı kaynaklardan aldığı yazıları sitemiz için paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir