Kapat
Snap, özelliklerinin kopyalanmaması için yazılım ekibi tuttu
İnternet 0

Snap, özelliklerinin kopyalanmaması için yazılım ekibi tuttu

 

 
Popüler resim ve video paylaşım uygulaması Snapchat’in kullandığı filtrelerin ve hikayelerin artık Facebook, Instagram, Messenger ve hatta WhatsApp’ta kullanıldığını görüyoruz. Snapchat’in çatı şirketi olan Snap’in CEO’su ve aynı zamanda uygulamanın yaratıcısı olan Evan Spiegel mayıs ayında gerçekleştirilen birincil gelir toplantısında ‘’Becerikli bir şirket almak istiyorsanız insanların sizin ürünlerinizi kopyalamalarından hoşnut olmalı ve bu durumun keyfini çıkarmalısınız.’’ ve ‘’Yahoo’nun arama çubuğuna sahip olması onun Google olduğu anlamına gelmez.’’ demiş ve öteki platformların Snapchat’teki özellikleri kopyalamasından rahatsız olmadığını dile getirmişti.

 

Instagram’ın Gerisinde Kaldı 

Tabi Spiegel bu açıklamaları yapsa da Instagram’daki hikayeler özelliğinin kullanıcı sayısının Snapchat’in toplam kullanıcı sayısını geride bırakması şirket yetkililerin canını sıkmış durumda. Bu duruma son vermek isteyen Snap, yazılım kodlarını gizleyen ve kopyalanmasını zorlaştıran ürünler geliştiren İsviçreli Strong.Codes isimli startup’ı kiraladı. Strong.Codes ekibi bundan böyle Snapchat’in geliştireceği yeni özelliklerin kopyalanmaması için çalışacak.

 

Hem Bkz.Yeni yazılım bitcoine yaradı: Yeniden 2750$ seviyesinde 

Snapchat yeni ekiple birlikte diğer sosyal ağ platformlarının kendi özelliklerini kopyalamamasını bekliyor fakat şirketler Snapchat’in kodlarını almadan da aynı yazılımlar ve özellikler geliştirebilirler. Snapchat’in başını ağrıtan bir öteki problem ise özellikleri değil aracısız uygulamanın kendisini kopyalayan rakip fotoğraf ve video paylaşım uygulamaları. Örneğin Güney Kore’deki Snow isimli tatbik aracısız olarak Snapchat’in kopyası oysa şirket bununla başa çıkabilmiş yok.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir