Kapat
Teknoloji 0

Sirius A Mini, En küçük ve Güçlü Mini PC!

Sirius A Mini, En küçük mini PC’ yi üretecek.

Raspberry Pi’in tarzında Mini PC’ lere tanık olmamıza rağmen ilk defa böyle mini bir Win10 PC gördük. Başarılı ve oldukça yetenekli görünen bu PC güzel özellikler ile gelecek.

Bilindiği gibi, mini bilgisayarlar denildiğinde hepimizin aklına, boyu gereği basit işletim sistemleri geliyor. Ancak Ockel firması, iPhone 7 Plus ile aynı boyutta olan Sirius A mini adında Windows 10 gibi yeri geldiğinde çok ram kullanabilen İşletim sistemini sorunsuz çalıştıran bir mini bilgisayar geliştirdi. Bu PC ile insanların bilgisayar adına ihtiyaçlarını her yerde karşılayabilmeleri için tasarlanmış.

HDMI girişinde LAN portuna her şeyin bulunduğu bu mini PC harikalar yaratacak gibi duruyor.

Proje İndieGogo üzerinde yayınlandığı gibi büyük ilgi gören Ockel Sirius A cep bilgisayarı, 100.000 Dolar olan yatırımlarını 2 katına çıkartarak 250.000 Dolar yatırım gücü elde etti. Bu mini PC’ nin özelliklerinden biraz bahsedecek olursak übersonik bilgisayar 1 Adet 1.66GHZ İntel Atom işlemciye (turbo modunda 2.56GHZ e kadar), 4 GB RAM, 64 GB hafızaya ve bir adet 3000 mAh’lik bir şarjlı bataryaya sahip. Ek olarak SD kart soketi, 2 x USB 3.0, 1 x Type-C, 1x HDMİ, 1x Kulaklık girişi, 1x Display çıkışı ve Ethernet girişine sahip olarak bizlere geliyor. Bu özelliklerle çok başarılı olacağını düşündüğümüz bu PC hala üretime geçmek için destek bekliyor.

Tek eksi olarak belirtebileceğimiz yöne anakart soğutucusunun bulunmaması, eğer ısınma sorunu yaşanmazsa tam anlamıyla kusursuz olacağını söyleyebiliriz. Firma gerekli yatırımları aldığı takdirde üretime başlayacak.

Firmanın tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir