Kapat
İnternet 0

Samsung’un Veri Tasarruf Uygulaması Samsung Max Yayınlandı

Hücresel veri tüketiminin arttığı günümüzde kullanıcılar veri tasarrufu sağlayan uygulamalara yöneliyor. Daha öncesinde Google’da mobil internet tarayıcısı Google Chrome üzerinde veri tasarrufu uygulamasını yayınlamıştı. Güney Koreli teknoloji şirketi Samsung’da kendi veri tasarrufu uygulaması olan Samsung Max’i yayınladı.

Akıllı telefonları ve tabletleri üzerinde özellikle mobil internetini kullanarak gezinen kullanıcıları hedef alan Samsung Max uygulaması gezinti esnasında harcanan mobil veriyi azaltıyor. Google’ın sadece Google Chrome internet tarayıcısı üzerinde sunduğu veri tasarrufu uygulamasının aksine Samsung Max diğer uygulamalar üzerinden de harcanan mobil verilerde tasarruf edilmesini sağlıyor. Samsung Max uygulamasında ayrıca kullanıcılar en çok internet tükettikleri uygulamayı gözlemleyebilecek ve bu tüketimin önüne geçebilecek.

Samsung Max uygulamasıyla birlikte kullanıcılar ayrıca bağlandıkları Wi-Fi ağları üzerinden kullandığınız veriyide şifreleyip bağlantılarının üçüncü kişiler tarafından izlenmesinin önüne geçebilecek. Özellikle mobil cihazlar üzerinde kullanılan bağlantılarda kullanıcıların başına dert olan izlemelerin önüne geçen Samsung Max uygulamasıyla birlikte izleyici engelleme ve DNS maskeleme gibi özelliklere de sahip olabilecek. Kullanıcılar internet bağlantılarının gizlenmesini sağlayacak olan bu özellikleri mobil bağlantılar ve Wi-Fi ağlarında da kullanabilecek.

Opera Max Uygulaması Samsung Max Oluyor!

İnternet tarayıcı Opera’nın veri tasarruf uygulaması olan ve bir süre önce kapatılan Opera Max uygulamasının yerine sunulan Samsung Max uygulaması Opera Max uygulamasından daha gelişmiş özelliklere sahip. Hali hazırda Opera Max uygulamasını akıllı telefonları ve tabletleri üzerinde kullanan kullanıcılar Opera Max uygulaması yerine Samsung Max uygulamasını kullanabilecekler.

Burak {Burak}

Kendini bildiğinden beri teknolojiye ilgi duyan Burak edindiği ve edinmekte olduğu gelişmeleri tarafsız bir şekilde aktarıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir