Kapat
Gündem 0

Samsung Galaxy Note 7 Satışı Durduruldu.

Samsung Galaxy Note 7 üretimi ve satışı durduruldu.

Samsung’un hisselerini düşüren ve istenmeyen evlat olan Galaxy Note 7 modeliyle yaşadığı sorunlar bir türlü bitmedi. Satışa sunulduğundan beri yaklaşık 2,5 milyon adet satış rakamına ulaşan Note 7, patlama haberleri ile gündemi çok uzun süre meşgul etti. Samsung cihazları yenilese de bu durum değişmedi.

Bu sorunla karşılaşanların sayısı dünya genelinde bir kaç düzineyle kısıtlı kalsa da, yine de sorunun ciddiyetini gören Samsung cihazları toplama duyurusu yapmıştı. Değiştirilen ve güvenli olduğu düşünülen telefonlardan bazılarında da aynı sorunların devam etmesi, şirketi daha acil ve ciddi kararlar almaya zorlamış gibi görünüyor.

Hem Batı, hem de Güney Kore basınında çıkan haberlere göre, şirket Note 7 modelinin üretim, dağıtım ve satışını belirsiz bir süre için durdurmuş. Note 7 telefonların ana montaj ve dağıtımını yapan Vietnam tesislerinde de bir iç soruşturmanın başlatıldığı söyleniyor. Bir türlü sorunu gideremeyen Samsung satışı ve üretimi durdurarak büyük bir karar almış gibi duruyor.

Samsung’un ikinci bir geri çağırma yapma ihtimali olduğu da söyleniyor. Ancak şirketin Note 7 modelini tekrar üretip üretmeyeceği şimdilik belli değil. Samsung bu konuyla ilgili henüz bir resmi bir açıklama yapmasa da bizce bir kere daha geri çağırılma, cihazların toplanması gibi bir durum oluşursa bu kez Samsung yeni Note 7′ ler verecek gibi durmuyor. Samsung tüm Note 7 üretimi kaldırıp seriyi sonlandırabilir.

Yeni haberler geldiğinde sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Aslantek | Teknoloji Haber Sitesi

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir