Kapat
RX Vega Frontier Edition’un sıvı soğutmalı versiyonu satışta
Donanım 0

RX Vega Frontier Edition’un sıvı soğutmalı versiyonu satışta

ABD’li firmanın iş istasyonlarına karşın hazırladığı profesyonel çözümü RX Vega Frontier Editon’un sıvı soğutma kullanılan modeli görücüye çıktı. Kart hava soğutmalı RX Vega Frontier Edition’la temel olarak aynı detaylara sahip olsa da akışkan soğutma ile daha etkili bir soğutma sağlanması modelin hava soğutmalı modele kadar daha iddialı bir yapıya sahip olmasını sağlamış.

Kartın teknik detayları hava soğutmalı model ile GPU’sunun çalışma frekansı ve gelişen TDP değeri dışarıya benzer. 64 işlem ünitesinin tamamının açık bulunduğu RX Vega Frontier Edition 4096 adet paralel işlem birimine konut sahipliği yapıyor.

Ayrıca Bkz.Amazon’dan alınan Ryzen işlemci sahte çıktı
 

FP32 işlem kapasitesi 13 TFLOPS olan üstteki seviye çözümün FP16 işlem gücü ise 25 TFLOPS seviyesinde. 16 GB kapasiteli 484 GB/s aktarım hızı sunan HBM 2 belleklere sahip kartın GPU’su 1600 MHz’lik azami çalışma frekansına ulaşabilirken bellekleri ise 945 MHz’de tahsis yapmakta.

Fiyat

 
 

Son olarak 1489$’lık fiyat etiketiyle alıcılarını bekleyen modelin birincil incelemelerinin önümüzdeki günlerde bizlerle olması bekleniyor. İlerleyen günlerde gelişmeleri daima birlikte peşine düşüp takip ediyor olacağız.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir