Kapat
oninaki rpg
Oyun 0

RPG Severler İçin Yeni Bir Yapım “ONINAKI”

Square Enix’in bir anda duyurduğu Oninaki, RPG tutkunlarını şaşırttı. I Am Setsuna ve Lost Sphear’ın arkasındaki isim, Tokyo RPG Factory, meğer ufaktan ufaktan yeni bir oyun hazırlıyormuş. Açıklanan bilgilere göre oyunun senaryosu bizi Kagachi adındaki Observer’ın (Veya Watcher) rolüne oturtuyor.

Kagachi’nin yaşadığı dünyada ölüler reenkarnasyon ile tekrar dünyaya dönüyor fakat bunun olabilmesi için bu ölülerin dünyayla bağlarının kesilmesi gerekiyor. Eğer yapacakları bir iş, onlara tutunan birileri varsa bu gerçekleşemiyor. Ölülerin dünyasında kalan bu ruhlara da Lost adı veriliyor.

Kagachi olarak amacımız bu iki dünya arasında mekik dokumak ve Lost arkadaşların problemlerini çözmek. Tabii bu olurken de daha da kayıp konumdaki canavarlar bize kafa tutuyor ve bol bol savaşıyoruz. Oninaki’nin bol aksiyonu bir RPG olacağı söyleniyor. Oninaki önceki Tokyo RPG Factory oyunlarına göre daha hızlı, daha çok yetenek isteyen ve daha renkli bir oyun olacak.

Savaşlar sıra tabanlı gerçekleşmeyecek, gerçek zamanlı mücadelelerde hem karakterimizin yetenekleri etkili olacak, hem de bizim yeteneğimiz; düşman saldırılarından zamanında kaçmak, doğru zamanda, doğru hareketi yapmak bizi başarıya taşıyacak. Yaz aylarında piyasada olması beklenen oyun, PC, PS4 ve Switch için hazırlanıyor, biz de orta derece bir heyecanla bekliyoruz.

Kerem {Kerem}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir