Kapat
Oyun 0

PUBG’ye 9GB’lık büyük güncelleme geldi, İşte detaylar!

PUBG oyuncuları gözünü yaklaşık 10GB’lık bir güncelleme ile açtı. Güncellemeyle beraber haritada değişiklikler ve optimizasyon çalışmaları ile arkadaş ekleme özelliği geldi.

Tüm dünya üzerinde en fazla beğenilen oyunlardan biri olan PUBG, güne büyük bir güncelleme ile başladı. 9,1 GB’lık bir güncelleme ile oyuncuların karşısına çıkan PUBG, bu büyük güncellemeyle beraber özellikle güvenlik ve optimizasyon konusunda ciddi bir gelişim sağladı. Önümüzdeki günlerde yeni silahlar ve araçlarla beraber yeni haritalarında geleceği düşünülüyor.

Giriş sırasında yaşanan gecikmelerin azaltıldığı ve ekran kartı üzerindeki yükün hafifletildiği güncelleme ile arkadaş listesi gibi birçok seçenek karşımıza çıkıyor.

Yeni güncelleme ile gelen yenilikler neler?

  • Oyunda yer alan bazı evlerin çatılarına delikler açarak, çatıdan binanın içine girme özelliği getirdi. Bu bazı evlerde vardı, ancak yeni güncellemeyle bunların sayısı artırıldı.
  • PUBG oyunu içine arkadaş listesi eklendi. Bundan sonra Steam’de arkadaş olmadan oyun içinde 50 kadar kişiyle arkadaş olabilirsiniz. Arkadaş listesi tek taraflı ve takipçi konseptinde geliştirildi.
  • Ana menüye sesli sohbet eklendi. Oyun içinde arkadaşlarınızla konuşuyor olsanız da, oyunun ana menüsünde yeni bir oyuna girerken konuşamıyordunuz.
  • Oyunda bundan sonra duygularınızı ifade edebileceksiniz. Başlangıç olarak 12 duygu animasyonu eklendi.
  • Oyuncu vurulduğunda mavi kan etkisinin kırmızı kan etkisinden daha çok görünür olma durumu dengelendi.
  • Uçak motor sesi için Doppler efekti uygulandı. Motorun sesi artık mesafeye ve hareket yönüne bağlı olarak değişiyor.
  • Kullanıcıların atlama ve tırmanma sırasında yaşadığı “aniden ölme sorunu” düzeltildi.

9,1 GB güncellemenin gözümüzde büyük bir dosya oluşturduğu kesin.

Harun {Harun}

14 yıllık bilgisayar geçmişi olan ve Teknoloji meraklısı bir yazar...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir