Kapat
Oyun 0

PlayStation Artık Bilgisayarınızda !

PlayStation oyunları artık PC üzerinden oynanabilecek.

Oyun dünyasının patronlarından Sony, yeni bir ilke imza attı: artık Playstation oyunlarını bilgisayarında oynayabileceksiniz. Nasıl mı ? Açıklayalım:

Windows kullanıcıları için PS4 Remote Play yazılımını internetten indirecek, mac kullanıcılarıda unutulmamış onlar içinde bu yazılımın mac versiyonu mevcut, tabiki sadece bu yazılımı kurmak yetmiyor orjinal playstation  DualShock 4 joystick’ine istiyacınız var. Hali hazırda zaten varsa veya aldıysanız bunun yanına birde bilgisayara bağlanabilmesi için USB alıcı almanız lazım.

PlayStation

PS4 Remote Play yazılımını kurdunuz, usb alıcıyı taktınız joystick’lerde bilgisayara bağladı, şimdi PS Now üyeliği gerekiyor, Servisin bir aylık abonelik ücreti 20 dolar, üç aylık ise 45 dolar.

Denemek isterseniz 7 gün ücretsiz kullanabilirsiniz bu servisi.

Tüm bunların güzel yanı bunları yapmak için Playstation sahibi olmanıza gerek yok, PlayStation Now aboneliği yeterli. Eğer konsolunuz varsa, oyuna konsolda başlayıp PC’de devam edebilir ya da tam tersini yapabilirsiniz.

Oyunların isimleri yada görünümleri değişmeyecek, ister windows olsun ister mac isterseniz playsation’da oynayın hepsi aynı.

USB alıcının önerilen fiyatı 25$, bu alıcı hem mac’de hemde windows’da çalışabiliyor, tahminen eylülde satışa sunulacak.

 

 

 

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir