Kapat
Teknoloji 0

PlayStation 3 kullanıcılarına 65 dolar geri iade yapılacak

Sony’den sevindirecek bir haber daha geldi. Şirket PlayStation 3 kullanıcılarına 65’er dolar geri ödeme yapacak. Bu durum hangi kullanıcıları kapsıyor? İşte detaylar…

Sony, 2006 yılında PlayStation 3 konsolunu tanıtmış ve tanıtım sırasında bazı detaylara yer vermişti. Bu detaylar içerisinde konsolun sadece bir bilgisayar olmadığını, gerekirse linux kurulumu yapacağınızı ve bir bilgisayardan öte kullanabileceğinizi duyurmuştu. Ancak ilerleyen günlerde güvenlik sorunları başlayınca ve kullanıcılardan sürekli desteksel talepler gelince, Sony, bu özelliği devre dışı bırakmak üzere yeni bir güncelleme dağıtmış ve özelliği kaldırmıştı.Bu bakımdan bir kullanıcı bu özellikten dolayı satın aldığı ama bu özelliğin kaldırılmasından kaynaklı Sony‘e bir dava açtı. Davada şirketin haksız olmasından dolayı, Sony’in PS 3 kullanıcılarına 65’er dolar geri ödeme yapmasına karar verildi.

Tabii ki bu durum 1 Kasım 2006 ile 1 Nisan 2010 tarihleri arasında PS3 alan kullanıcıları kapsıyor. Bu tarihler içerisinde almışsanız eğer sizlerde geri ödeme alabilirsiniz.

Sony geri ödeme ücretleri için 3.75 milyon dolar bir bütçe ayırdı. Geri ödeme yapılması için şimdilik ABD kullanıcıları ifade edildi. İlerleyen günlerde belki ülkemiz içinde bu durum geçerli olabilir.

Harun {Harun}

14 yıllık bilgisayar geçmişi olan ve Teknoloji meraklısı bir yazar...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir