Kapat
İnternet 0

Oyundan etkilendi ablasını vurdu!

Bilgisayar oyunları küçük çocuklar üzerinde olumsuz bir çok etki uyandırmaya devam ediyor. ABD’nin New York eyaletine bağlı olan Monroe kentinde 13 yaşındaki bir kız çocuğu, oyunların etkisinde kalan ve 9 yaşındaki erkek kardeşi tarafından vuruldu.

Video oyunları için yaş sınırlamaları getirilmeli, aslında getirilmiş olsa bile bir türlü işe yaramadığı kesin. Her hafta dünyanın bir bölgesinde oyunların etkisinde kalan çocuklardan haberler geliyor. Son haber ise Monreo Country‘den geldi. Adı belirtilmeyen bir kız çocuğu küçük kardeşi tarafından vuruldu. Bu durum üzerine yetkililer harekete geçti. Kızın hayati tehlikesi devam ediyor.

Yaşanan olay 17 mart Cumartesi günü bölge şerifi Cecil Cantrel, tarafından kızın başının arka kısmından vurulduğu ve kurşunun direk beyne isabet ettiği ifade edildi. Erkek kardeşinin ablasından oyun konsolunu bırakması istenmiş ve bırakmadığı için vurduğu belirtildi.

13 yaşındaki kız çocuğunun şuan yoğun bakımda olduğu ifade edilirken, çocukların bu şekilde silahlara nasıl rahat erişim sağladığı ise kafa karıştırıyor.

Bölge şefi, 9 yaşındaki çocuğun video oyunlarının etkisinde kaldığı ve bundan dolayı ablasını vurduğunu söyledi. Ebevenyler ise göz altına alınmış henüz serbest bırakılmamış.

Bu durum ülkemiz dışında gerçekleşmiş olsa bile, aynı durum Türkiye‘de de gerçekleşebilir. Daha dikkatli olmamız konusunda bir adım atmamız gerekiyor.

Harun {Harun}

14 yıllık bilgisayar geçmişi olan ve Teknoloji meraklısı bir yazar...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir