Kapat
Nvidia CEO’sundan yapay zeka araştırmacılarına Tesla V100 hızlandırıcısı
Donanım 0

Nvidia CEO’sundan yapay zeka araştırmacılarına Tesla V100 hızlandırıcısı

 
Nvidia’nın GPGPU segmenti için hazırladığı Tesla çözümlerinin son örneği Tesla V100 işyeri tarafından tanıtılmaya devam ediliyor. Geçtiğimiz haftasonu Honolulu’da düzenlenen Bilgisayar Vizyonu ve Model Tanınma Konferansı’nda konuşan Nvidia CEO’su Jensen Huang katılımcılara Tesla V100 model hızlandırıcı hediye etti.
 
Hem Bkz.Bir RX Vega modeli 3DMark Fire Strike testinde göründü

Yapay Akıl 

Toplantıda konuşan Jensen Huang şimdiye kadar sahip olduğumuz en güçlü teknolojinin yapay zeka olduğunu belirtirken bu gelişmenin hiç bir şeyle kıyaslanamayacak dek büyük bir devrim olduğunun altını çizdi. Keza grafik çözümü devinin CEO koltuğunda oturan ismin Aloha uniforması olarak cümle parçası ettiği kıyafeti dikkatlerden kaçmadı.
 

 
Nvidia’nın yeni nesil Volta mimarisi üzerinde şekillenen model, 5120 Cuda çekirdeği barındıran GPU ve 16 GB kapasiteli HBM 2 belleğine ev sahipliği yapıyor. 250 wattlık TDP değerine sahip olan kart derin öğrenme ve yapay akıl gibi yüksek işlem kapasitesi gerektiren sahalara hitap ediyor. Son olarak modelin bu sene sonuna doğru satışa sunulması bekleniyor.
 

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir