Kapat
Donanım 0

Note 7, S7 ve iPhone 7’den Sonra Şimdi de iPhone 6 Plus Patladı!

Gün geçmiyor ki akıllı telefon patlama haberi gelmesin.Samsung tarafından gelen Note 7 patlama haberlerinden sonra bu sefer de Apple’dan kötü bir haber gelmiş durumda.

Son bir kaç aydır Galaxy Note 7’ler patlama, alev alma gibi haberlerine alışır olduk. Ayrıca bir ara telefonlar geri çağırıldı, iade ve yeni Note 7 programları başladı. Ancak bunlar pek işe yaradığını ve etkili olduğunu söyleyemiyoruz.

İşin bir diğer saçma kısmı ise son günlerde yavaş yavaş iPhone’lardan gelen patlama haberleri. Kaliforniya’da yaşayan Yvette Estrada, iPhone 6 Plus cihazı, şarja takılı durumdayken nedensizce bir anda patlamış. Patlama sesinin hemen ardından yoğun bir yanık plastik kokusu duyan Estrada,hemen cihaza müdahale ederek patlamadan kaynaklı oluşabilecek durumları önlemiş.

patlayan-6-plus

İşin enteresan tarafı ise kadının cihazı sadece 3 ay önce almış olması ve şarj aletinin iPhone 6 Plus’ın kutusu ile birlikte gelen kendi orjinal şarj aleti olması. Patlayan telefonun fotoğraflarını çeken kadın bu fotoğrafları direkt olarak Apple’a göndermiş.

Peki Bu Telefonların Sıkıntısı Ne?

Benim fikrime göre, bu tarz haberlerin %70 & %80 civarında uydurma olduğunu düşünüyorum. Biz yine bu tarz haberleri tarafsız bir şekilde sizlere sunmaya çalışıyoruz ancak özellikle son zamanlarda Note 7 ile başlayan bu olaylar sonrası, ortalıkta ciddi derecede bilgi kirliliği mevcut durumda.

Burada Apple ya da Samsung cephesini savunma gibi bir durumum yok. Hiç bir zaman da taraf tutmadım (çünkü bence biri neyse öteki de aynı şeyin grisi). Sadece, iki tarafın da karşılıklı bir şekilde bel altı vurduklarını ve bu sebeple son dönemlerde bu haberlerin sayısının garip bir şekilde arttığını düşünüyorum.

İlgili haberler: Patlayan Note 7’ye Buradan S7’ye Buradan ve iPhone 7’ye Buradan ulaşabilirsiniz.

Keyifli okumalar diliyorum.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir