Kapat
Android 0

Nokia 2 satışa çıktı

4,100 mAh kapasiteli bataryasıyla dikkat çeken Nokia 2, bütçe dostu bir akıllı telefon arayışındakiler için piyasaya sürüldü. Türkiye’de satışına henüz yeni başlanan Nokia 2‘nin fiyatı ise 699 TL olarak belirlendi.

Geçmişte de batarya ömrü uzun telefonlarıyla akıllara kazınan Nokia, isim hakkını HMD Global‘e devrettikten sonra yeni akıllı telefon modelleriyle pazarda boy göstermeye başladı. Tamamen şarj edildikten sonra en az 2 gün boyunca aktif kullanım süresi vaat eden Nokia 2, bu modellerin sonuncusu oldu. Hindistan ve Filipinler‘in yanı sıra Çin’in de aralarında olduğu birçok Uzakdoğu Asya ülkesinde satışı gerçekleştirilen Nokia 2, nihayet Türkiye’ye de geldi.

Giriş seviyesinde donanıma sahip

Nokia 2’nin çok da iyi bir donanıma sahip olduğunu söyleyebilmek ne yazık ki mümkün değil. 8 MP arka, 5 MP de ön kameraay ev sahipliği yapan cihazın 720p çözünürlüğü destekleyen ekranı 5 inç büyüklüğünde.

LTE ve çift SIM kart desteğiyle gelen modelde Android 7.1.1 Nougat işletim sistemi tercih edilmiş. 1 GB RAM ve 8 GB dahili depolama birimi de diğer özellikleri arasında yer alıyor. Ek microSD kartıyla hafızayı 128 GB‘a kadar yükseltebilmek mümkün.

Siyah ve beyaz olmak üzere iki farklı renk seçeneğiyle gelen Nokia 2’de Qualcomm Snapdragon 212 işlemci modeli tercih edilmiş. Hal böyle olunca Nokia 2’den üst düzey performans beklememek gerek. Ancak giriş seviyesi bir telefona fazla para vermek istemeyenler, 699 TL’lik fiyatıyla öne çıkan Nokia 2‘yi gönül rahatlığıyla tercih edebilirler.

Birol Çolhan {Birol Çolhan}

Teknoloji, gündem, oyun, mobil ve inceleme alanlarında yabancı ve farklı kaynaklardan aldığı yazıları sitemiz için paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir