Kapat
Teknoloji 0

Nintendo Switch Tanıtıldı! Yeni Konsol Bir Harika!

Nintendo Switch Tanıtıldı! Yeni Konsol Bir Harika! Devrim yaratacak nitelikte yeni konsol geliyor..

Nintendo’nun üzerinde çok konuşulan yeni oyun konsolu resmen tanıtıldı. Uzun süredir NX adıyla geleceğini sandığımız konsol, Switch olarak tanıtıldı. Nintendo Switch adıyla tanıtılan bu konsol akıl almaz yok artık dedirtecek bir tasarıma sahip. Bir ekrana bağlanarak konsol olabilen cihaz istenildiği takdirde bir tablet boyutunda taşınabilir konsol haline geliyor. Dilenirse yanlarında ki kol aparatları çıkarak iki adet gamepad veya uzaktan küçük ekranlı bir konsol havası veriyor. Bu sayede iki kişilik oyun oynama şansıda veren konsol oldukça başarılı bir tasarıma sahip.

Diğer konsolların aksine Nvidia’nın mobil Tegra işlemcisini kullanan Switch, tıpkı Nvidia Shield gibi ARM tabanlı bir mimariye sahip. Cihazın teknik detaylarının önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor. Teknik özelliklerinin de yeterli olacağını düşünüyoruz. Bu tasarımla gerçekten başarılı olabilecek olan Nintendo daha önce konsol alanında fazla tutunamamış rakipleri Microsoft ve Sony‘ le baş edememişti. Şuan da tanıtımını yaptıkları oyun konsolu ile adeta devrim niteliğinde geri dönüş yapabileceklerini düşünüyoruz.

nintendo-switch-aslantek

Eğer ünlü oyunları kendi platformlarına uyarlayabilir, gerekli anlaşmaları sağlayabilirlerse gerçekten evimizin vazgeçilmez konsolu olabilir. Tabii ki bu noktada en büyük etken popüler olan oyunları Nintendo Switch için çıkartabilmek.

Fiyatı hakkında da henüz bir bilgi sahibi değiliz. Bilgiler elimize geldiğinde sizinle paylaşmaya devam edeceğiz. Teknoloji Haberlerini en yakından takip edebilirsiniz. Aslantek Teknoloji Haber Sitesi olarak en güncel haberleri paylaşmaya devam ediyoruz.

Dilerseniz Nintendo Switch‘ in lansman tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz;

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir